Facebook Google+ Twitter

Taneczne konfrontacje w Kielcach

12 czerwca 2011 roku w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyły się IX Świętokrzyskie Konfrontacje Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych o Grand Prix - Puchar Dyrektora WDK im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach.

Tancerki ze Szkoły Tańca Progres w Ostrowcu Świętokrzyskim szlifowały formę przed konfrontacjami występując m.in. w galerii handlowej. / Fot. Krzysztof KrzakNa scenie placówki przy ulicy ks. Piotra Ściegiennego w Kielcach zaprezentowało się tysiąc młodych utalentowanych tanecznie dziewcząt i chłopców. Przyjechali na konfrontacje z Buska - Zdroju, Jędrzejowa, Staszowa, Ostrowca Świętokrzyskiego, Piekoszowa, Pińczowa, Pierzchnicy, Starachowic, Modliszewic, Małogoszczy i oczywiście z Kielc. W sumie reprezentowali 51 zespołów tanecznych z województwa świętokrzyskiego.

Młodzi tancerze rywalizowali w kilku kategoriach: inscenizacja taneczna do 15 lat, produkcje (bez ograniczeń wiekowych), inne formy tańca do 15 lat i powyżej tego wieku, taniec nowoczesny do 11, 15 i powyżej 15 lat. Grand Prix IX Świętokrzyskich Konfrontacji Tanecznych zdobył zespół Rewanż I z Kielc, który również otrzymał I nagrodę w kategorii "Produkcje" za układ "Potępiona".

W innych kategoriach na najwyższym podium stanęły następujące zespoły taneczne: Małe Kielczanki z WDK w Kielcach za "All That Jazz" (inne formy tańca do lat 15); Rewanż II z Kielc z programem "Avia" (inne formy tańca powyżej 15 lat); Rewanż IV z Kielc z "High School Musical" (taniec nowoczesny do 11 lat); MiniProgres I z Ostrowca Świętokrzyskiego za układ "Oddział zamknięty" (taniec nowoczesny do 15 lat); Kleks ze Staszowa z "Pozytywką" (taniec nowoczesny powyżej 15 lat) i Kleksiki również ze Staszowa z układem "Kto ma pszczoły, ten ma miód" (inscenizacja taneczna do 15 lat)."Rodzinna" fotografia ostrowieckiego "Progresu". / Fot. Krzysztof Krzak

IX Świętokrzyskie Konfrontacje Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych w Kielcach okazały się szczęśliwe dla Szkoły Tańca Progres Edyty Wilk z Ostrowca Świętokrzyskiego. Poza wspomnianym wyżej zwycięstwie Mini Progresu I, drugie miejsca w swoich kategoriach zajęły: Mini Progres II ze "Światem lalek" (taniec nowoczesny do 11 lat) i Progres I za układ "Big Symphony".

Nagrody i puchary najlepszym zespołom wręczał Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, Artur Jarubas,a profesjonalnie zorganizowaną imprezę można było na żywo oglądać w internecie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

TAK dla imprez tanecznych zawsze i wszędzie :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Dance me to the end of love " :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.