Facebook Google+ Twitter

Taneczne mistrzostwa czas zacząć

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2015-02-19 11:51

Do sportowej rywalizacji stanie około 130 par z całej Polski. Mistrzostwa Polski FTS w tańcach latynoamerykańskich rozpoczną się w Elblągu już w ten weekend (21 - 22 lutego).

- Tancerze wystartują w siedmiu kategoriach – mówi Magdalena Czarnocka​ - Kaptur​, kierownik biura organizacyjnego mistrzostw. – Najlepszych będziemy mogli oglądać w sobotę i niedzielę od godziny 18.30 podczas gali wieczornych. Pary będą walczyły nie tylko o medale, ale - co ważniejsze - o możliwość reprezentowania naszego kraju na arenie międzynarodowej w mistrzostwach świata czy Europy.

Wśród startujących są także pary z Elbląskiego Klubu Tańca „Jantar”. Przed dwoma tygodniami, w Rudzie Śląskiej, podczas Mistrzostw Polski FTS w tańcach standardowych, elblążanie zaprezentowali wysoki poziom. Najlepiej wypadli Anna i Jarosław Kraińscy, którzy startowali w kategorii Senior II i zdobyli brązowy medal. Jak będzie w tańcach latynoamerykańskich? O tym będzie można się przekonać już 21 i 22 lutego w hali MOS na ul. Kościuszki. Zawodnikom będzie można kibicować od godz. 12.30.

- Wdzięk, klasa, elegancja, a przede wszystkim kunszt, który widać w każdym ruchu - to lata pracy dają na parkiecie tę pewność siebie, która prowadzi do zwycięstwa – mówi Antoni Czyżyk, dyrektor Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”, który jest współorganizatorem mistrzostw.

Organizatorem imprezy jest Federacja Tańca Sportowego, współorganizatorami: Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” oraz Stowarzyszenie „Jantar”
(Sylwia Warzechowska)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.