Facebook Google+ Twitter

Tango Anava ze Smokiem

Myślę, że nasz dobry Stwórca, dając dobrą wolę człowiekowi, zapomniał dać miarkę na nią. No bo jak zmierzyć dobra wolę? Ależ to proste - wystarczy mieć pomysł na wieczór polonijny.

Zawsze miałam szalone pomysły, jednak tym razem zaszalałam okrutnie, bowiem chcę zorganizować wieczór Marka Grechuty.

Tak, to będzie piękne - pomyślałam - w dzikim winie polskości przyfruną nostalgiczni rodacy, odpowiedzialni za polonijna kulturę urzędnicy będą słońca z pomarańczy w nasze dłonie wkładać itd.,itp., muszę tylko pogadać z tym znanym od dawna Smokiem o kasie.

Pan urzędnik nie byle jaki Smok! Nazywam go smokiem metalowym; jest chroniony paragrafami w celu, którego nie chcę podejrzewać. Panie Smoku, to przecież my, Polonia, wzięliśmy się z tej oto polityki, że co wolno wojewodzie, to nie tobie...

Dzwonię do Smoka i mówię grzecznie: Panie Smoku, ja pana kocham, tylko potrzebuje trochę kasy na kwiaty, muzyków, na to i tamto, bo bym chciała tej Polonii trochę przypomnieć, że w Polsce też mamy się czym chwalić. Zaprosiłam obcokrajowców, władze miasta, artystów rożnych narodowości, naszarpałam się do syta z okrzykiem "ludzie, rodacy, nie spadliśmy z palmy"! Będzie konkurs poezji śpiewanej, zgłosiły się niesamowite muzyczne młode talenty, zdolniachy aż serce rośnie. Aby wciągnąć publiczność do czynnego udziału i nie wydać pieniędzy, których nie mam, wymyśliłam, że publiczność zagra rolę jury. Salę dostałam za darmo! A w naszej Polonii mamy poetów bez liku. Co Pan na to?

Wszystko to piękne. Fundusze tam gdzieś istnieją, Smoki są patriotami, tylko brak odpowiedniego przepisu... A to ci heca! Kto te przepisy ustanawia?

Teraz inne pytanie, już do czytelnika: co zarobić z taka działaczką kaczką dziwaczką? dać na Grechutę forsę, czy ściągnąć oddział specjalny niech ją zlikwidują?

Ludzie, ona chce pieniędzy!? ale nie ma mowy, zaraz będzie defraudacja państwowych środków od środka. W podtekście samorodni organizatorzy, piąte koło, u wozu niech ewentualnie zapłaci ze swojej portmonetki, potem przedstawi rachunki, a my wypniemy piersi i rozpatrzymy, bo nie musimy nic; ZROZUMIANO?!

Panie Smoku, ja w portfelu mam tylko nadzieje i nic więcej. Bije się w piersi aż klawiatura trzeszczy, zwijałam się w tornado, ale nic to . Ktoś tam na samym początku zarządził tak, aby Smokom żyło się spokojnie, a tacy polonijni działacze to dopiero zmora.

Powinnam chyba otworzyć dziennik pokładowy ze statku Polonia Dortmund, będzie na sto procent ciekawy!

Wybacz mi, Marku Grechuto, że narobiłam tobie tyle kłopotów, i nie płacz w tym miejscu, gdzie jesteś, bo u nas gramy teraz tango Anava.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (18):

Sortuj komentarze:

moze Jadwigo szukam kogos kto by sie tego podjal ja jestem juz u kresu sil ,gdyby chociaz chcial ten Smok mnie zjesc ale i zjesc ALE nie chce, a o forsie nie ma mowy ,ja BIEDNA MYSZ SKAD MAM TA FORSE WZIAC

Komentarz został ukrytyrozwiń

A może trzeba ogródkiem do Smoczycy, albo przez kuzyna ciotki kamerdynera? :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

moja mila gwiazdko ja jestem ta ktora chce to doprowadzic do konca inni nie wytrzymali nacisku i poszli sobie

Komentarz został ukrytyrozwiń
gwiazdka
  • gwiazdka
  • 21.05.2011 15:29

Mam wrażenie, że sama pani walczy o tę imprezę na placu boju, może warto się skrzyknąć na tę okoliczność i wystosować wspólne pismo, tj. petycję.

Komentarz został ukrytyrozwiń

wyslalam projekt tam gdzie trzeba ,zgodnie z przepisami dwa miesiace temu nie mam odpowiedzi a telefoniczna rozmowa byla taka jak opisalam ...i nie chce tutaj pisac kto i jak ale liczy sie zjawisko

Komentarz został ukrytyrozwiń
gwiazdka
  • gwiazdka
  • 21.05.2011 15:12

Powołać komitet imprezy i petycje wystosować, tak oficjalnie bo to wymaga odpowiedzi pisemnej... podobno w terminie 2 tygodni .

Komentarz został ukrytyrozwiń

ale tez sa przeznaczone pieniadze na dzialalnosc polonijna nie do wyrwania
i z tego co wiem nie sa to male sumy

Komentarz został ukrytyrozwiń
gwiazdka
  • gwiazdka
  • 21.05.2011 14:46

Na takie zabawy trzeba poszukać sponsorów, może tez wśród Polonii Dortmund?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.