Facebook Google+ Twitter

Tango dla papieża: "Każdego człowieka uczyni lepszym"

Włosi - i nie tylko oni - bardzo szybko i mocno pokochali nowego papieża. Jego bezpośredniość, prostota i skromność - wszystkich zaskakują. Z prawdziwej miłości i wdzięczności za to, co robi i głosi, ma już swoje tango argentyńskie.

 / Fot. Wikipedia, Autore:Angélica Rivera de PeñaNauki głoszone przez Franciszka – ze względu na krótki i jasny przekaz – łatwo wpadają w ucho i powszechnie są przyjmowane. Z Franciszkiem nie tylko Włosi wiążą duże nadzieje na zmiany i lepsze zrozumienie w Watykanie i Kościele. Jak mówi się - to człowiek, na miarę czasów – zwyczajny, ludzki, otwarty; kiedyś kopał piłkę, bawił się i tańczył – jak wiadomo - argentyńskie tango. A teraz? Teraz ma szanse zadziwiać i zmieniać świat.

Nic dziwnego, że jego rodak Argentyńczyk - muzyk i kompozytor Horacio Morales, napisał argentyńskie tango na cześć papieża. "Dziś nastał Franciszek" – to tytuł nadany kompozycji dla nowego papieża – podaje TVP.Info. Autor utworu, 63-letni Horacio Morales, który od lat mieszka na stałe na południu Hiszpanii. Papieskie tango argentyńskiego muzyka zostało już wysłane do Watykanu.

Pomysł tanga wpadł do głowy kompozytorowi w barze w Almerii, na południu Hiszpanii, kiedy muzyk wysłuchał słów papieża Franciszka. Wzruszyły go tak silnie, że postanowił natychmiast napisać i zadedykować papieżowi, tango.

Ponieważ miał przy sobie tylko długopis, ale nie miał żadnej kartki, zaczął tworzyć pierwsze nuty i słowa na serwetkach. Zaciekawiony kelner zapytał go, co pisze z takim rozmachem i zapałem, Horacio Morale odpowiedział, że "wyznanie miłości dla świata".

"Jak nie uwierzyć w dobrego Boga, jeśli nastał Franciszek. Dziś jest dzień pomocy – bez zastanawiania się komu, modlitwy – bez myślenia za kogo, dzielenia się płaszczem i chlebem" – śpiewa dumnie muzyk Horacio. Zachwycony papieżem, Horacio Morale twierdzi, że wspaniały Franciszek uczynił go "lepszym człowiekiem" i wierzy głęboko, że każdy, kto tylko wysłucha jego tanga, "też się nim stanie".

Stanisław Cybruch

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.