Facebook Google+ Twitter

Tango Pasion - De Buenos Aires Tango Show w Polsce

"Tango Pasión to show, którego nie można przegapić, jego oglądanie jest niczym kartkowanie encyklopedii tanga, które spowoduje że zaniemówisz z wrażenia" - to jedna z recenzji tego show, które obejrzały setki tysięcy widzów na całym świecie.

Tango Pasión / Fot. mat. organizatoraJak możemy przeczytać na stronie internetowej organizatora koncertów w Polsce "Tango Pasión od 1993 roku jest regularnie wystawiane na deskach Broadway‘u. W ciągu dekady w samym tylko Théârte des Champs – Elysées w Paryżu show wystawiono 122 razy i obejrzało go ponad 150 tys. widzów!"
W 1982 roku Mel Howard i José Libertella w towarzystwie choreografa Hectora Zaraspe i malarza Ricardo Carpani, spędzili miesiąc w Buenos Aires, by przyjrzeć się z bliska historii tanga. Podczas tego pobytu odkryli wspaniałych tancerzy - przedstawicieli argentyńskiego społeczeństwa. W efekcie nawiązania z nimi współpracy powstało: Tango Pasión, którego premiera miała miejsce w teatrze w Miami na Florydzie. Potem show trafiło na Broadway, do Théâtre des Champs-Elysées w Paryżu, a następnie występowało po wielu krajach Ameryki Północnej i Południowej, Europy (Wielka Brytania, Włochy, Hiszpania, Niemcy, Finlandia i inne kraje skandynawskie, Portugalia, Holandia, Austria), dotarło do Moskwy i Petersburgu, Azji (Japonia, Singapur, Makau, Hong Kong), Australii, na Bliski Wschoód, do Turcji, a nawet Libii.
Od listopada 2012 do marca 2013 r., show Tango Pasion będzie prezentowane w 12 krajach europejskich podczas niemal 100 koncertów. W Polsce już w listopadzie widzowie w Warszawie, Gdyni, Łodzi i Zabrzu będą mieli niezwykłą okazję obejrzeć ten wspaniały spektakl oparty na utalentowanych tancerkach i tancerzach, rewelacyjnej choreografii Hectora Zaraspe, fantastycznej muzyce na żywo w wykonaniu zdobywców Latin Grammy Award - orkiestry Sexteto Mayor oraz śpiewie Marceli Rios i Nestora Rolana.
Podczas pokazu nie zabraknie wyrażania w tanecznym rytmie i gestach takich emocji jak miłość i nienawiść, szczęście i cierpienie, wiary i rozczarowania.
Fragment występu w Lizbonie we wrześniu 2009 roku:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.