Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

34490 miejsce

"Tango Piazzolla" w Teatrze im. Słowackiego w Krakowie

Teatr im. Juliusza Słowackiego zaprasza na spektakl muzyczny "Tango Piazzolla". Sztuka jest pierwszą w Polsce próbą połączenia teatru, tanga Piazzolli i piosenek w języku polskim.

Tango to prawdziwe spotkanie dwojga ludzi Fot. Damian KlamkaKrakowski teatr im. J. Słowackiego podjął się niełatwego zadania - realizacji spektaklu muzycznego. Z zamiłowania kilku osób, a szczególnie kierownika literackiego prof. Anny Burzyńskiej, do tanga i muzyki Astora Piazzolli zrodził się pomysł, by w spektaklu wykorzystać twórczość tego argentyńskiego kompozytora.

W scenerii argentyńskiego milonga zobaczyć można prawdziwe uczucia, które W tańcu ważne jest każde spojrzenie Fot. Damian Klamkaujawniają się tylko w tańcu, a wyjątkowo w tangu. - Tango jest bowiem spotkaniem ludzi, którzy albo się kochają, albo nienawidzą - mówi Anna Burzyńska. Nie ma tutaj miejsca na jakieś pośrednie uczucia. To krótkie spotkanie na parkiecie jest wyrazem tego, co człowiek nosi w sercu.

Aktorom - tancerzom towarzyszy kwintet W spektaklu wykorzystano kilkanaście kompozycji tzw. brudnego tanga (pomieszanie różnych stylów i gatunków muzycznych) i to w otoczeniu jego dźwięków poruszają się aktorzy. Jak podkreślają autorzy, spektakl będzie miał premierę w czasach renesansu tanga na świecie. - Moim marzeniem jest, by ludzie po dwóch godzinach spędzonych w teatrze wyszli szczęśliwi, ale też zadumani i skłonni do przemyśleń - powiedział Józef Opalski.

PREMIERA: 16 i 17 lutego 2007 roku

Muzyka: Astor Piazzolla

Anna Burzyńska Fot. Damian KlamkaTeksty piosenek: Anna Burzyńska

Opracowanie muzyczne: Grzegorz Frankowski

Józef Opaliński - reżyser Fot. Damian KlamkaReżyseria: Józef Opalski


Choreografia: Ana Iberszer, Katarzyna Skawińska
Scenografia: Ryszard Melliwa
Kostiumy: Monika Kurosad, Ryszard Melliwa
Światła: Ryszard Czernow

Obsada: Katarzyna Jamróz, Beata Rybotycka, Ewa Dałkowska, Małgorzata Ząbkowska-Kołodziej, Barbara Kurzaj, Natalia Strzelecka, Joanna Mastalerz, Dorota Godzic, Dominika Bednarczyk, Marian Dziędziel, Tomasz Międzik, Błażej Wójcik, Wojciech Skibiński, Rafał Dziwisz, Tomasz Wysocki

Zespół: Kwintet "Tango Brigde"

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Brawo Damian,świetne zdjęcia.Spektakl napewno godzien uwagi.+

Komentarz został ukrytyrozwiń

ładne zdjęcia i ciekawy tekst :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.