Facebook Google+ Twitter

Tango z Maleńczukiem - pożegnanie lata w Puławach

Wzbudza skrajne emocje. Jedni go kochają, inni nienawidzą. Nikomu jednak nie trzeba przedstawiać tej postaci. Maciej Maleńczuk gościł ze swoim zespołem Psychodancing w Puławach 29.08.10. Zagrał koncert w ramach "Pożegnania z latem".

Maleńczuk & Psychodancing, 29.08.10., Puławy / Fot. Elżbieta RubiecMa takie same inicjały jak Marylin Manson i równie kontrowersyjnie wpisuje się we współczesną sztukę. Wychowany na legendach muzyki rockowej - Led Zeppelin, Black Sabbath, Jimim Hendrixie, już od najmłodszych lat był niesforny. W wielu wywiadach szczycił się tym, że odsiedział swoje w więzieniu za odmowę służby wojskowej. Postanawiając grać na ulicy rocka i bluesa, zapewne nie przypuszczał, że kiedyś zajdzie tak daleko.

Grał z rockowymi Pudelsami, gdzie powaga muzyki mieszała się z kpiarskimi tekstami pisanymi z przysłowiowym przymrużeniem oka. Maleńczuk znany jest także z założonego przez siebie zespołu Homo Twist - formacji łączącej rock alternatywny z poezją kręgów naturalistycznych. W jego dorobku nie brak także solowych projektów, takich jak albumy "Pan Maleńczuk" czy "Proste historie".

Zwieńczeniem współpracy Maleńczuka z Waglewskim był projekt "Koledzy" - duet dwóch artystów i wydawnictwo pod tym samym tytułem. Wtedy też (w 2007 r.) odbyła się premiera koncertowego przedsięwzięcia, Psychodancing. Jak sama nazwa wskazuje, ma ono na celu przedstawienie znanych polskich piosenek oraz autorskich kompozycji Maleńczuka w aranżacji dancingowej.

Decyzja zaproszenia do Puław Maćka Maleńczuka z zespołem na koncert w ramach "Pożegnania lata" spotkała się z wieloma głosami sceptycyzmu i wątpliwości. Wszystko dlatego, że konwencja takiej imprezy - jak zresztą większości tego typu wydarzeń - miała mieć charakter rodzinny. Niektórzy obawiali się, że rockowy kabareciarz nie będzie odpowiednią rozrywką tego wieczoru. Mimo, że Maleńczuk spóźnił się prawie półtorej godziny, zadośćuczynił swoim występem wszelkie krzywdy tym, którzy na niego czekali.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Hehe,do Hirka jeszcze trochę mi brakuje;) Ale staram się ;P

Komentarz został ukrytyrozwiń

Brawo Ruda - zawsze jesteś, gdy coś muzycznego dzieje się.
Rośnie nam drugi Hirek Wrona:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
puławiak
  • puławiak
  • 02.09.2010 13:24

kicha kicha i jeszcze raz kicha

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.