Facebook Google+ Twitter

Tango z różą w zębach

Nieustanne wytykanie marszałkowi Komorowskiemu gaf, popełnianych w wypowiedziach na tematy konkretne, stało się ulubionym sportem jego przeciwników.

Oczywiście, najlepiej byłoby, aby marszałek w trzech rolach równoczesnych się nie gubił, albo i nie odzywał się w ogóle. Lub... odzywał się w stylu swojego głównego konkurenta, który mówi mniej więcej tak: „jest źle, albo jeszcze gorzej, jak ja bym rządził byłoby o wiele lepiej, rząd daje za mało, a ja bym dał więcej, więc najlepiej będzie, jak mnie wybierzecie na prezydenta.
Kocham was bardzo, cmok łapka, kęs chlebusia, szczypta soli, tam biała różyczka, tu ciupazecka, terminy napięte, pociąg podstawiony, trzeba jechać dalej uświadomić, jak ludziom jest źle, a nawet jeszcze gorzej, i że lepiej będzie jak ja im obiecam, że dałbym, gdybym..."
I tak to się kręci.

Popierając serdecznie i z przekonaniem swego idola, jeden ze znanych członków honorowego komitetu poparcia Jarosława, Tomaszewski, z zawodu bramkarz w piłce kopanej, a z zamiłowania
pleciuga telewizyjny - zarekomendował wszem i wobec całkiem sensowne wyjście z wyborczego kłopotu. Stanowczo uznał, a nawet sam ze sobą się zgodził, że prezydentura po bracie należy się bratu jak psu buda i nie ma zmiłuj. Wprawdzie lekko oboczną sukcesję pan Tomaszewski nam rekomenduje, ale nie takie kombinacje z tronem w historii Europy znamy.

Kaczyńska wojna polsko-polska trwa o dziesięć lat krócej, niż na przykład taka wojna dwóch róż w Anglii, gdzie to słynne tango z białą różą w zębach trwało lat trzydzieści, a zakończyło się osadzeniem na tronie sukcesora obydwu rodów. Sukcesja była jeszcze bardziej pokręcona i tylko specjaliści są w stanie rodowody wywieść.

Ale żyjemy tu i teraz, czasy się ucywilizowały, wojnę domową, udatnie rozpoczętą przez naszego rodzimego Yorka, wódz ów bezkrwawo chce zakończyć. A przynajmniej tak twierdzi, co jest równie wiarygodne, jak wszystkie inne jego twierdzenia. Ale, jak on sam powiada - każdy ma prawo do marzeń. To jest akurat święta prawda, bo marzyć mu wolno o prezydenturze tak samo jak na przykład panu Korwin-Mikkemu, który od lat przekonuje, że należy skończyć z dupokracją, co w skrócie oznacza, że tylko jedna dupa mogłaby w kraju rządzić. Jego własna.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (15):

Sortuj komentarze:

A jest dowiedzione, że w siódmym pokoleniu nazad doszukać się możemy wzajemnego pokrewieństwa lub powinowactwa. I jednemu i drugiemu więc Henryk VIII jednako bliski. Nie mówiąc o wzajemnych powiązaniach :).

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 25.06.2010 21:09

Świetny artykuł, gratuluję i pozdrawiam...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ratujesz ludziom zdrowie Jadziu :)
Największego ponuraka potrafisz rozbawić.
Jak zawsze, wyśmienite!

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 14.06.2010 21:59

Tak się składa, ze bardzo często zgadzam się ze sposobem widzenia świata autorki. To nie wazelina, to przypadek...

Jednak, nawet będąc odmiennego zdania, musiałbym uznać świetność języka i stylu.

5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

ok, wybaczam:) pozdr.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję;p

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sewerynie - to na zakończenie kampanii wyborczej. Przynajmniej z mojej strony.:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Monotematyczna nuda- pytam zatem ...gdzie ta Jadzia???

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jadziu, dla Ciebie bukiet róż, najczerwieńszych z czerwonych!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Łukaszu - widziałam to w jednym z porannych programów na TVN24
Pośrednie potwierdzenie znalazłam tu:
http://forum.gazeta.pl/forum/w,28,112747356,,Jan_Tomaszewski_popiera.html?v=2

oraz tu, aczkolwiek strona sie nie otwiera. Podaję Ci więc wynik poszukiwań w googlach:
"Wyniki wyszukiwania Tomaszewski | Twitt.pl - katalog polskich ... Jan Tomaszewski c.d.: "Popieram Kaczyńskiego i to jest moje zdanie, ... Jan Tomaszewski w TVN24: "To normalne, że po Lechu Kaczyńskim następuje sukcesja ...
twitt.pl/tw-szukaj/?q=Tomaszewski - 14 godz. temu"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.