Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

32279 miejsce

Tani internet mobilny dla klientów indywidualnych

Ile zapłacisz za internet mobilny? W najnowszym wrześniowym raporcie VERIVOX dowiesz się, który z czterech operatorów sieci komórkowych: Era, Orange, Play lub Plus oferuje najtańszy internet mobilny w technologii UMTS.

Cechą charakterystyczną internetu mobilnego (i radiowego) są limity danych. Limity te można podzielić według tzw. kategorii użytkowników:

300 MB-3 GB: początkujący internauci bądź osoby korzystające głównie z poczty oraz informacyjnych stron www;

4-8 GB: zaawansowani internauci, od czasu do czasu przesyłający/pobierający pliki multimedialne bądź duże dokumenty, umiarkowanie korzystający z multimedialnych stron www oraz komunikatorów głosowych;

10-26 GB: wymagający internauci, intensywnie korzystający z multimediów dostępnych w sieci www, często przesyłający/pobierający pliki o dużej objętości.

W najnowszym raporcie portalu VERIVOX odpowiadamy na kilka pytań, które często zadają sobie osoby poszukujące najlepszej dla nich oferty dostępu do internetu mobilnego. W raporcie VERIVOX przeanalizowano oferty czterech operatorów komórkowych (Era, Orange, Play, Plus). Pod uwagę brane były wyłącznie oferty z modemem na czas określony: 12, 18, 24 oraz 36 miesięcy.

Warto wziąć pod uwagę, że wybór okresu trwania umowy będzie miał wpływ nie tylko na wysokość miesięcznych kosztów – z reguły im dłuższy okres lojalnościowy, tym niższy abonament. Długość trwania umowy ma również wpływ na cenę modemu oraz wachlarz dostępnych opcji limitu transferu.

Przed kupnem i wyborem internetu mobilnego często zastanawiamy się, czy taka oferta będzie dla nas korzystna i jaki limit transferu danych dostanę za 50, 75 i 100 zł miesięcznie. Okazuje się, że już za kwotę 50 zł miesięcznie początkujący internauta może cieszyć się zasobami sieci.

Przy 36-miesięcznym okresie lojalnościowym, mamy do wyboru mobilny internet z trzema limitami. Za opcję z limitem 300 MB zapłacimy nieco ponad 30 zł. Więcej zapłacimy za opcje 0,5 GB i 1,5 GB, bo odpowiednio 39,56 zł/m-c oraz 49,89 zł/m-c. Nawet zaawansowany internauta znajdzie w kwocie 50 zł ofertę dla siebie. Za 5 GB w umowie rocznej zapłacimy 47,33 zł/m-c. Jeśli jednak zdecydujemy się wydłużyć nasz okres zobowiązania o dodatkowe pół roku, średni koszt usługi maleje do poziomu 38,06 zł/m-c.

Kwota 75 zł miesięcznie pozwala dwukrotnie zwiększyć limit pobieranych i wysyłanych danych. Za internet 10 GB w umowie na 18 miesięcy zapłacimy 67,22 zł/m-c. Natomiast budżet 100 zł miesięcznie, nie zmieni znacząco naszych możliwości w zakresie wielkości limitu. Możemy natomiast, kupując internet z limitem 10 GB, skrócić okres zobowiązania do 12 miesięcy.

Niestety, nawet przy kwocie 100 zł miesięcznie, limity powyżej 10 GB nadal pozostają poza naszym zasięgiem. Jeśli jednak zdecydujemy się zwiększyć nasz budżet o dodatkowe 3,09 zł, możemy skorzystać z oferty z limitem 16 GB w umowie na 24 miesiące.

Tabela. Zestawienie średnich kosztów miesięcznych dla najtańszych ofert internetu mobilnego

Pełna treść raportu Tani internet mobilny-wrzesień 2009

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

mam wrazenie, ze takie zestawienie do samych kosztow nie powinno sie ograniczac. Bo jezeli ktos mieszka poza miastem, to poczuje znaczna roznice jak bedzie mial tylko edge, a nie cdma. Takze jakas gwiazdka powinna sie pojawic przy ofercie orange'a, bo tylko oni maja to cdma cale.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.