Facebook Google+ Twitter

Tani urlop w egzotycznym kraju? To możliwe!

Marzysz o egzotycznej podróży, ale nie masz wystarczająco dużo pieniędzy? Zawodowcy przekonują, że to nie problem. Zobacz na czym możesz zaoszczędzić podczas urlopu. Skorzystaj z rad podróżników i zaplanuj niezapomnianą wycieczkę.

licencja Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 2.0 / Fot. robinnZ inicjatywy TT Warsaw oraz National Geographic Polska, podczas XIX Międzynarodowych Targów Turystycznych odbył się szereg spotkań z polskimi podróżnikami, zatytułowany: "Tanio przez świat". Jak zorganizować egzotyczną podróż za niewielkie pieniądze, doradzali: żeglarka Marta Sziłajtis-Obiegło, Asia i Edi Pyrkowie, łodzianin Jarosław Fischbach oraz reporter Piotr Kraśko. Goście przedstawili rozmaite pomysły na organizację podróży za niewielkie pieniądze. Podzielili się również spostrzeżeniami o zwyczajach, jakich należy przestrzegać w obcych kulturach.

Im mniej pieniędzy tym lepiej


Koszty podróży do Indii mogą zmieścić się w granicy od 100 do 150 dolarów, przekonywał Edi Pyrek. Z pewnością, tego rodzaju przejazd będzie dłuższy i mniej komfortowy od tradycyjnych sposobów, ale pozwoli zaoszczędzić na inne atrakcje. Podróżnik radził, by komunikacji szukać na bieżąco, a odcinki graniczne pokonywać pieszo. Idąc za radami Pyrka, warto zrezygnować również z przewodnika. - To ludzie tworzą klimat podróży. Przewodnicy zabijają kreatywność i odciągają od miejsc, które są najciekawsze - stwierdził.

Zobacz też: Lepiej podróżować samochodem czy motocyklem?

licencja Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 3.0. Źródło: Wikimedia Commons – repozytorium wolnych zasobów. / Fot. Indian DanceInnego zdania był łódzki podróżnik Jarosław Fischbach. - Jeśli nie czytamy książek i nie mamy przewodnika możemy coś zobaczyć, ale tego nie zrozumieć - powiedział geograf. Merytoryczne przygotowanie powinno towarzyszyć każdej wycieczce. Ponadto, Fischbach radził samotnym podróżnikom, aby szukali kontaktów z polskimi misjonarzami, Polonią i tubylcami, którzy doskonale sprawdzą się w roli pilotów wypraw. Na dowód powyższego, naukowiec przytoczył historię własnej wycieczki do Nikelandii w Brazylii. Dzięki franciszkanom, podróżnik mógł poznać warunki, w jakich żyli mieszkańcy tej niewielkiej krainy. - Dzięki polskim misjonarzom i Polakom dotarliśmy do wielu miejsc, których zwykli turyści nie mogą zwiedzić - podkreślił. Zarówno Fischbach, jak i Pyrek zgodzili się z tezą, że im mniej pieniędzy posiada turysta, tym lepiej. Taka sytuacja wyzwala kreatywność i twórczo pobudza podróżnika oraz zmusza go do kontaktu z innymi ludźmi.

Zobacz jak znaleźć nocleg za granicą -->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

wloczega
  • wloczega
  • 01.10.2011 14:27

no coz, jedni lubia czekolade a drudzy jak im skarpetki smierdza

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję bardzo! Bardzo mi miło! :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Dankam
  • Dankam
  • 30.09.2011 15:48

Przyłączam się do opinii. Pani Elżbieto 5+

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 30.09.2011 14:05

Świetny, potrzebny artykuł, 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Świetny materiał.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo ciekawe informacje. Takie spotkania są niebywale pożyteczne. Co praktyka to praktyka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.