Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

11693 miejsce

Tani urlop w egzotycznym kraju? To możliwe!

Marzysz o egzotycznej podróży, ale nie masz wystarczająco dużo pieniędzy? Zawodowcy przekonują, że to nie problem. Zobacz na czym możesz zaoszczędzić podczas urlopu. Skorzystaj z rad podróżników i zaplanuj niezapomnianą wycieczkę.

licencja Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 2.0 / Fot. robinnZ inicjatywy TT Warsaw oraz National Geographic Polska, podczas XIX Międzynarodowych Targów Turystycznych odbył się szereg spotkań z polskimi podróżnikami, zatytułowany: "Tanio przez świat". Jak zorganizować egzotyczną podróż za niewielkie pieniądze, doradzali: żeglarka Marta Sziłajtis-Obiegło, Asia i Edi Pyrkowie, łodzianin Jarosław Fischbach oraz reporter Piotr Kraśko. Goście przedstawili rozmaite pomysły na organizację podróży za niewielkie pieniądze. Podzielili się również spostrzeżeniami o zwyczajach, jakich należy przestrzegać w obcych kulturach.

Im mniej pieniędzy tym lepiej


Koszty podróży do Indii mogą zmieścić się w granicy od 100 do 150 dolarów, przekonywał Edi Pyrek. Z pewnością, tego rodzaju przejazd będzie dłuższy i mniej komfortowy od tradycyjnych sposobów, ale pozwoli zaoszczędzić na inne atrakcje. Podróżnik radził, by komunikacji szukać na bieżąco, a odcinki graniczne pokonywać pieszo. Idąc za radami Pyrka, warto zrezygnować również z przewodnika. - To ludzie tworzą klimat podróży. Przewodnicy zabijają kreatywność i odciągają od miejsc, które są najciekawsze - stwierdził.

Zobacz też: Lepiej podróżować samochodem czy motocyklem?

licencja Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 3.0. Źródło: Wikimedia Commons – repozytorium wolnych zasobów. / Fot. Indian DanceInnego zdania był łódzki podróżnik Jarosław Fischbach. - Jeśli nie czytamy książek i nie mamy przewodnika możemy coś zobaczyć, ale tego nie zrozumieć - powiedział geograf. Merytoryczne przygotowanie powinno towarzyszyć każdej wycieczce. Ponadto, Fischbach radził samotnym podróżnikom, aby szukali kontaktów z polskimi misjonarzami, Polonią i tubylcami, którzy doskonale sprawdzą się w roli pilotów wypraw. Na dowód powyższego, naukowiec przytoczył historię własnej wycieczki do Nikelandii w Brazylii. Dzięki franciszkanom, podróżnik mógł poznać warunki, w jakich żyli mieszkańcy tej niewielkiej krainy. - Dzięki polskim misjonarzom i Polakom dotarliśmy do wielu miejsc, których zwykli turyści nie mogą zwiedzić - podkreślił. Zarówno Fischbach, jak i Pyrek zgodzili się z tezą, że im mniej pieniędzy posiada turysta, tym lepiej. Taka sytuacja wyzwala kreatywność i twórczo pobudza podróżnika oraz zmusza go do kontaktu z innymi ludźmi.

Zobacz jak znaleźć nocleg za granicą -->

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

wloczega
  • wloczega
  • 01.10.2011 14:27

no coz, jedni lubia czekolade a drudzy jak im skarpetki smierdza

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję bardzo! Bardzo mi miło! :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Dankam
  • Dankam
  • 30.09.2011 15:48

Przyłączam się do opinii. Pani Elżbieto 5+

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 30.09.2011 14:05

Świetny, potrzebny artykuł, 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Świetny materiał.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo ciekawe informacje. Takie spotkania są niebywale pożyteczne. Co praktyka to praktyka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.