Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

14559 miejsce

Tania książka w Krakowie

Dla wszystkich tych, którzy poszukują w Krakowie wartych przeczytania książek mam dobrą wiadomość. Wystarczy dowiedzieć się co łączy antykwariaty, dworzec i ulicę Grodzką.

 / Fot. PAP/Cezary PecoldWiększość studentów postawionych przed niełatwym zadaniem zapoznania się, w terminie "na wczoraj" z książką nie wznawianą od połowy XX wieku i niedostępną w bibliotekach, kojarzy słowo "antykwariat". Podobną znajomością tematu mogą wykazać się także i ci, którym zdarzyło się zgubić bezcenną, wypożyczoną książkę, bez zwrotu której dalsza współpraca z biblioteką jest niemożliwa. Jedynym ratunkiem są właśnie antykwariaty.

Przy ulicy Krupniczej 19, w pobliżu Auditorium Maximum, gdzie możemy otrzymać zlecenie przeczytania niedostępnej książki i Biblioteki Jagiellońskiej, gdzie dowiadujemy się, że książka ta jest niedostępna, mieści się antykwariat „Mira". Jak mówi właściciel, pan Adam Lach, gromadzone są tam książki z niemal wszystkich dyscyplin wiedzy, ze szczególnym naciskiem na te najrzadsze. Stan techniczny książek, skupowanych w całym województwie, jest bardzo dobry. Skład nie gromadzi pozycji nieaktualnych. Można tu zaglądać nie tylko w okolicach sesji, ale też poszukując książek, które ukazały się w małym, kolekcjonerskim nakładzie.

Jeśli zaś mowa o cenach, są porównywalne z kosztem kserowania książek w czytelniach bibliotek, gdzie za stronę płacimy zazwyczaj 0,20 groszy, a książkę mamy na własność. W praktyce oznacza to nie tylko komfort czytania, ale także możliwość odsprzedaży.

Dworzec Główny. Miejsce znane wszystkim studentom, kojarzące się z błogimi powrotami w rodzinne strony. Zapewne większość studentów wie o istnieniu pasażu łączącego PKP z PKS, wypełnionego stoiskami z książkami, niewielu wie jednak, że spełniają podobną do antykwariatów rolę. Oczekując na spóźniony kurs do domu warto przyjrzeć się ich ofercie. Między przestarzałą beletrystyką i, rzucającymi się zwykle w oczy nowościami można znaleźć także książki naukowe: rzadkie, niskonakładowe, od lat nie wznawiane.

Sprzedawcy gromadzą je, podróżując po województwie, skupując od osób prywatnych, dlatego przyjmują zlecenia na poszukiwane przez klientów książki. Nie gwarantuje to, co prawda, szybkiego zdobycia pożądanej pozycji jednak znacznie podnosi nasze szanse, co nie powinno ujść także uwadze kolekcjonerów. Stoiska obfitują też w książki obcojęzyczne, które często można zdobyć jedynie w księgarniach językowych, nie należących do najtańszych. Ceny takie same jak w antykwariatach, opłat za poszukiwanie książek nie pobiera się.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Wiem, że księgarnię można odwiedzić pod nazwą Bookmaster.pl - online zamowienia najlepiej złożyć

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na Grodzkiej jest otwarta w niedzielę - od 10 do bodaj 20.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Anna Kowalik
  • Anna Kowalik
  • 02.04.2011 15:11

Nie wiecie czy jest otwarta w niedziele i w jakich godzinach?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękuję:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tanie książki są na Chmielnej i na Koszykowej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Anna Kusak 13.01.2009 11:39 :
"Dodam jeszcze tylko tyle, że taka sama tania książka jest we Wrocławiu i w Warszawie."
Witam. Chciałabym zapytać, gdzie w Warszawie jest taka księgarnia?
Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawy temat artykułu,może w przyszłości ktoś pokusi się o opracowanie mapki antykwariatów z podręcznikami w Krakowie..

Na Grodzkiej można spotkać stałych klientów z Instytutu Filozofii,który ma swoją siedzibę numer dalej :)
Obsługa w tej księgarni jest bardzo sympatyczna,mają niesamowitą pamięć do książek i zawsze starają się pomóc.

Fila składu mieści się też na ulicy Brackiej. Także na przeciw przystanku "Basztowa-Lot"w kierunku dworca znajduje się Tania Księgarnia,bodaj najstarsza.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobry tekst.

Dodam jeszcze tylko tyle, że taka sama tania książka jest we Wrocławiu i w Warszawie. Często tam chodzę.

Nie wiem tylko na jakich zasadach oni otrzymują książki od wydawnictw, bo na pewno są to książki, za które płacą grosze (chodzi mi tu o większość z nich, absolutnie nie o nowości). Ich ceny detaliczne są dużo tańsze niż ceny zakupu dla księgarń w wydawnictwach czy hurtowniach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.