Facebook Google+ Twitter

Tanie Książek Czytanie we Wrocławiu

Dziś o godzinie 11 rozpoczęła się Biesiada Literacka, która zainaugurowała Wrocławskie Tanie Książek Czytanie. Impreza, która potrwa do niedzieli ma zwiększyć szanse Wrocławia na uzyskanie tytułu Europejskiej Stolicy Kultury.

 / Fot. Materiały prasoweTego szczególnego dnia wrocławianie mieli okazję spędzić trochę czasu z książką. Według badań Polacy czytają coraz mniej i znacznie odbiegają od europejskich średnich. Przykładowo aż 70 proc. Francuzów regularnie czyta przynajmniej jedną książkę rocznie, Polacy zaledwie w 56 proc.

Organizatorzy Biesiady Literackiej postanowili pokazać, że we Wrocławiu jest inaczej. Tym bardziej, że dziś miasto gościło przedstawicieli jury konkursu na Europejską Stolicę Kultury, tytuł o który Wrocław walczy już od dawna. Członkowie jury bardzo pochlebnie wypowiadali się na temat działań podjętych przez władze miejskie i gratulowali wykorzystania szansy, jaką otrzymał Wrocław przechodząc do II etapu ESK.

Na wrocławskim Rynku chętni w trakcie Biesiady Literackiej mogli zamawiać i czytać książki ze specjalnej karty. Przy wielkim stole zasiedli uczniowie gimnazjów, ale dołączyć do nich mógł każdy. Ponad to osoby, które przetrzymały książki w Miejskiej Bibliotece Publicznej będą mogły w trakcie trwania TKC oddać je bez płacenia kary.

Wydarzeniu towarzyszą również targi, na których zaprezentuje się ponad 30 różnych wydawnictw, a książki będą sprzedawane z atrakcyjnymi rabatami. W Muzeum Narodowym będzie można także w tych dniach obejrzeć spektakl Teatr Ad Spectatores "40000 do tyłu", którego bohaterami będą znani pisarze i poeci. Wstęp 20 i 25 złotych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.