Facebook Google+ Twitter

Tanie wakacje? Oczywiście, z namiotem

Jednym ze sposobów miłego spędzenia urlopu, bez potrzeby zaciągania kredytu na drogie wczasy są wakacje pod namiotem. Jest to propozycja dla ludzi lubiących przygodę, a przy tym nieprzywiązujących zbytniej wagi do warunków bytowych.

 / Fot. http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Lowlands_tents.jpg&filetimestamp=20100209070140Jest wiele plusów takiej formy spędzania urlopu.

Po pierwsze koszty noclegów są bardzo niskie. Jeśli popatrzymy na ceny wynajęcia kwater w Polsce to może się zdarzyć, że różnice te wyniosą nawet 80 proc. Ponadto w każdej chwili można w łatwy sposób przenieść się w zupełnie inne miejsce i w ciągu jednego urlopu zwiedzić więcej niż mieszkając w pokoju hotelowym, który zwykle opłacony jest na z góry określoną liczbę dni. Ponadto pod namiotem istnieje dużo większa szansa nawiązywania nowych znajomości, wszak sąsiedzi niekiedy mają rozbite namioty bardzo blisko nas.

Podstawowym problemem takiej formy spędzania urlopu jest sprzęt, który należy ze sobą zabrać. Tutaj pomocni mogą okazać się znajomi, który wypożyczą nam swój namiot i materace. Jeśli jednak takich nie mamy, trzeba będzie na początek liczyć się z pewnymi wydatkami. Zakup namiotu dla dwóch osób to kwota do 150 zł, choć z własnego doświadczenia wiem, że lepiej mieć namiot trochę większy w celu uniknięcia klaustrofobii. Ponadto potrzebne będą materace, które już od 25 zł można znaleźć na promocjach w supermarketach. Do tego śpiwory i ewentualnie karimaty, a to też koszt nie większy niż 100 zł.

Warto zauważyć, że wydatki te ponoszone są jednorazowo i w następnych latach już nie będą wliczane do kosztów wyjazdu. Jeśli ktoś chce zakosztować życia w prawdziwie studenckim stylu, może także zrezygnować z obiadów w restauracjach, na rzecz dań gotowych typu „zupki chińskie”, które nadają się do zjedzenia chwilę po zalaniu gorącą wodą. Daje to sposobność do jeszcze większego ograniczenia wydatków.

Można też zauważyć kilka minusów takiego biwakowania. Zdarzyć się może, że w naszym sąsiedztwie mieszkają ludzie głośno imprezujący także w środku nocy, co może bardzo irytować. Konieczność korzystania z wspólnych łazienek może spowodować czasem potrzebę odczekania w kolejce. I co najważniejsze, jeśli pogoda nam nie sprzyja, a nasz namiot nie jest wystarczająco dobrej jakości, może się pojawić wilgoć w naszym otoczeniu. Ale czymże są te niedogodności w porównaniu z korzyściami. Wczasy takie nie są dla każdego, ale jeśli komuś nie przeszkadzają powyższe niedogodności z pewnością będzie w pełni usatysfakcjonowany, gdyż na urlopie najważniejsze jest dobre towarzystwo i wspaniała zabawa, a warunki lokalowe schodzą na dalszy plan.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

grycz
  • grycz
  • 04.09.2010 11:37

Oj tak włuczęga, namiot, dobre towarzystwo :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.