Facebook Google+ Twitter

Tanie wakacje? To jest możliwe!

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Niektórzy już odliczają dni do urlopu, choć poza terminem nie mają żadnego planu. Właśnie dla tych, którzy dopiero organizują wyjazd, mam kilka wskazówek, które pomogą obniżyć koszt wakacji.

Oczywiście planowanie wakacji, zaczynamy od wyboru miejsca, do którego pojedziemy. Niestety nie zawsze ostateczna decyzja należy do nas i często musimy dostosować się do potrzeb osób z nami podróżujących. Gdy tylko ustalimy „dokąd” musimy zacząć myśleć „jak”. Planowanie wakacji w ostatniej chwili niestety rzadko pozwala na oszczędność - chyba, że lecimy na last minute z biurem podróży. Jeżeli chcemy wyjechać tanio, musimy korzystać z wyszukiwarek, one dają możliwość porównania ofert linii lotniczych, hoteli, biur. I możemy swobodnie zdecydować, która z nich jest dla nas najbardziej korzystna.

Jak kupić tani bilet?

Największym kosztem, dla osób wybierających się na samodzielnie zorganizowane wakacje, jest bilet lotniczy. Dlatego, jego zakupu nie powinno się odkładać na ostatnią chwilę. Gdy na kilka miesięcy przed wyjazdem zaczniemy regularnie sprawdzać oferty, będziemy mieli gwarancję podróży w naprawdę atrakcyjnej cenie. Mit, że bilety kupione z wyprzedzeniem są tańsze od tych kupionych w ostatniej chwili, najczęściej okazuje się być prawdziwy.

Dobrze jest również korzystać w newsletterów wyszukiwarek lotniczych. Dzięki nim, informacje o ciekawych ofertach są nam regularnie dostarczane na adres e-mailowy i nie musimy sami ich wypatrywać.

Należy obalić teorie związane z tanimi liniami lotniczymi. Większość osób wierzy w to, że linie regularne są dużo droższe od tzw. low costowych. Porównuje ceny w wyszukiwarkach i widzi, że ma racje... Nie zastanawia się jednak nad kosztami dodatkowymi, które poniesie w chwili rezerwacji i zaraz po wylądowaniu. Po pierwsze, w przypadku tanich linii zawsze sporo musimy dopłacić za wszelkie dodatkowe usługi np. za bagaż rejestrowany czy nawet za odprawę na lotnisku. Po drugie, lotnisko docelowe jest najczęściej znacznie oddalone od miejsca, do którego chcieliśmy dotrzeć - nawet ponad 70 km np. w przypadku Oslo Torp czy londyńskiego Stansted. W związku z tym pierwsze, niejednokrotnie wysokie, koszty poniesione po przylocie będą związane z dotarciem do miejsca przeznaczenia. Warto również zwrócić uwagę na to, że gdy kupujemy bilety w ostatniej chwili, to linie regularne oferują przeważnie dużo korzystniejsze ceny. W przeciwieństwie do tanich przewoźników mają również liczne zniżki dla dzieci, młodzieży, seniorów czy osób podróżujących w grupie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Havana
  • Havana
  • 16.05.2011 10:22

Ja w tym orku planuję na pewno wyjazd w góry, ale chciałabym bardzo pojechać na Sri Lankę. Widziałam na stronie Klubu Miłośników Dobrej Herbaty konkurs, w którym można wygrać własnie taki wyjazd i myślę, że spróbuję szczęścia;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.