Facebook Google+ Twitter

"Taniec albatrosa" w Teatrze Współczesnym. Mamy dla Was dwa podwójne zaproszenia

W Teatrze Współczesnym w Warszawie zobaczyć można spektakl "Taniec albatrosa" Géralda Sibleyrasa w reżyserii Macieja Englerta. W roli Tierry'ego zobaczymy Andrzeja Zielińskiego. Mamy dla was zaproszenia na spektakle, które odbędą się we wtorek i środę 28 i 29 kwietnia o godzinie 19.00. Szczegóły na końcu tekstu.

 / Fot. materiały prasoweGérald Sibleyras, niestrudzony tropiciel zagubienia współczesnego inteligenta w świecie haseł poprawności politycznej, mód i przepisów na życie, oferowanych przez kolorowe pisemka, tym razem spotyka nas z uciekającymi przed kryzysem dojrzałego wieku pięćdziesięciolatkami. Zoolog, zajmujący się gatunkami na wymarciu, z o trzydzieści lat młodszą narzeczoną, jego siostra rozwodząca się z powodu zdrady męża i ich przyjaciel, żyjący w związku platonicznym, a do tego zagubiona w tym wszystkim dwudziestolatka, stają się bohaterami niezwykłego, pełnego komplikacji i perypetii weekendu. Choć bohaterowie wydają się nam zabawni, to - jak to bywa u tego autora - jakoś dziwnie znajomi.

Gérald Sibleyras jest współczesnym (rocznik 1961) francuskim autorem dramatów, scenariuszy i słuchowisk radiowych. Pierwsze jego sztuki teatralne powstały przy współpracy Jeana Della: „Le Béret de la Tortue” – premiera 1999 („Beret z żółwia”), „Un petit jeu sans conséquence” – premiera 2002 ( w Polsce grana pod tytułem „Ryzykowna zabawa”).

Ta druga stała się wielkim sukcesem: otrzymała kilka nominacji do najważniejszej francuskiej nagrody teatralnej, Molierów w 2003, w tym dla autorów, przerobiona została również na film. Kolejna sztuka, „Le Vent des Peupliers” – premiera 2003 („Wiatr w topolach”), już samodzielnie napisana przez Sibleyrasa, również nominowana do Molierów, zaadaptowana została przez Toma Stopparda (angielski tytuł – „Heroes”) i, z Johnem Hurtem w jednej z ról, wystawiona z ogromnym sukcesem w Londynie (nagroda Laurence’a Oliviera w kategorii Najlepsza Nowa Komedia – 2006 r.) Następna sztuka Sibleyrasa - „L’Inscription” („Napis”) miała swoją premierę w 2004 roku w paryskim teatrze Petit Montparnasse i podobnie, jak poprzednie sztuki tego wielce obiecującego autora, zebrała kilka nominacji do Molierów i nagrodę za jedną z ról.

Polska prapremiera odbyła się w Teatrze Współczesnym w Szczecinie 15 grudnia 2005 r., a na naszej scenie grana była od 20 grudnia 2005r. z wielkim powodzeniem (251 spektakli) do września 2014 r., "Taniec albatrosa” ( „La danse de l’albatros”) miał swoją premierę w Paryżu w roku 2006 i był hitem sezonu (dwie nominacje do nagród Moliera: dla autora i jednej z ról).

Przekład : Jolanta Domagalska
Reżyseria: Maciej Englert
Scenografia: Marcin Stajewski
Kostiumy: Anna Englert
Układ tańca: Weronika Pelczyńska

Osoby:
Tierry – Andrzej Zieliński
Gilles – Leon Charewicz
Francoise – Agnieszka Pilaszewska
Judyta – Sylwia Boroń / Edyta Ostojak

Dla naszych czytelników i autorów mamy jedno podwójne zaproszenie na spektakl 28 kwietnia (wtorek) i takie same na spektakl 29 kwietnia (środa). Na zgłoszenia W KOMENTARZU do tego tekstu czekamy do 27 kwietnia do godziny 12. Bilety przyznamy wyłącznie czytelnikom/autorom, którzy mają uzupełniony profil (czytelne zdjęcie profilowe, imię i nazwisko, dane kontaktowe, numer telefonu). W komentarzu KONIECZNIE podajcie termin (28 lub 29 kwietnia).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Polecam, dużo refleksji nad średnim wiekiem, wspaniały Andrzej Zieliński.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Poproszę na środowy spektakl tj. na 29 kwietnia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.