Facebook Google+ Twitter

"Taniec albatrosa" w Teatrze Współczesnym. Mamy dla Was dwa podwójne zaproszenia

W Teatrze Współczesnym w Warszawie zobaczyć można spektakl "Taniec albatrosa" Géralda Sibleyrasa w reżyserii Macieja Englerta. W roli Tierry'ego zobaczymy Andrzeja Zielińskiego. Mamy dla was zaproszenia na spektakle, które odbędą się we wtorek i środę 28 i 29 kwietnia o godzinie 19.00. Szczegóły na końcu tekstu.

 / Fot. materiały prasoweGérald Sibleyras, niestrudzony tropiciel zagubienia współczesnego inteligenta w świecie haseł poprawności politycznej, mód i przepisów na życie, oferowanych przez kolorowe pisemka, tym razem spotyka nas z uciekającymi przed kryzysem dojrzałego wieku pięćdziesięciolatkami. Zoolog, zajmujący się gatunkami na wymarciu, z o trzydzieści lat młodszą narzeczoną, jego siostra rozwodząca się z powodu zdrady męża i ich przyjaciel, żyjący w związku platonicznym, a do tego zagubiona w tym wszystkim dwudziestolatka, stają się bohaterami niezwykłego, pełnego komplikacji i perypetii weekendu. Choć bohaterowie wydają się nam zabawni, to - jak to bywa u tego autora - jakoś dziwnie znajomi.

Gérald Sibleyras jest współczesnym (rocznik 1961) francuskim autorem dramatów, scenariuszy i słuchowisk radiowych. Pierwsze jego sztuki teatralne powstały przy współpracy Jeana Della: „Le Béret de la Tortue” – premiera 1999 („Beret z żółwia”), „Un petit jeu sans conséquence” – premiera 2002 ( w Polsce grana pod tytułem „Ryzykowna zabawa”).

Ta druga stała się wielkim sukcesem: otrzymała kilka nominacji do najważniejszej francuskiej nagrody teatralnej, Molierów w 2003, w tym dla autorów, przerobiona została również na film. Kolejna sztuka, „Le Vent des Peupliers” – premiera 2003 („Wiatr w topolach”), już samodzielnie napisana przez Sibleyrasa, również nominowana do Molierów, zaadaptowana została przez Toma Stopparda (angielski tytuł – „Heroes”) i, z Johnem Hurtem w jednej z ról, wystawiona z ogromnym sukcesem w Londynie (nagroda Laurence’a Oliviera w kategorii Najlepsza Nowa Komedia – 2006 r.) Następna sztuka Sibleyrasa - „L’Inscription” („Napis”) miała swoją premierę w 2004 roku w paryskim teatrze Petit Montparnasse i podobnie, jak poprzednie sztuki tego wielce obiecującego autora, zebrała kilka nominacji do Molierów i nagrodę za jedną z ról.

Polska prapremiera odbyła się w Teatrze Współczesnym w Szczecinie 15 grudnia 2005 r., a na naszej scenie grana była od 20 grudnia 2005r. z wielkim powodzeniem (251 spektakli) do września 2014 r., "Taniec albatrosa” ( „La danse de l’albatros”) miał swoją premierę w Paryżu w roku 2006 i był hitem sezonu (dwie nominacje do nagród Moliera: dla autora i jednej z ról).

Przekład : Jolanta Domagalska
Reżyseria: Maciej Englert
Scenografia: Marcin Stajewski
Kostiumy: Anna Englert
Układ tańca: Weronika Pelczyńska

Osoby:
Tierry – Andrzej Zieliński
Gilles – Leon Charewicz
Francoise – Agnieszka Pilaszewska
Judyta – Sylwia Boroń / Edyta Ostojak

Dla naszych czytelników i autorów mamy jedno podwójne zaproszenie na spektakl 28 kwietnia (wtorek) i takie same na spektakl 29 kwietnia (środa). Na zgłoszenia W KOMENTARZU do tego tekstu czekamy do 27 kwietnia do godziny 12. Bilety przyznamy wyłącznie czytelnikom/autorom, którzy mają uzupełniony profil (czytelne zdjęcie profilowe, imię i nazwisko, dane kontaktowe, numer telefonu). W komentarzu KONIECZNIE podajcie termin (28 lub 29 kwietnia).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Polecam, dużo refleksji nad średnim wiekiem, wspaniały Andrzej Zieliński.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Poproszę na środowy spektakl tj. na 29 kwietnia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.