Facebook Google+ Twitter

Taniec albatrosa w Teatrze Współczesnym w Warszawie. Mamy dla Was dwa podwójne zaproszenia

Dla czytelników W24.pl mamy dwa podwójne zaproszenia na dwa spektakl "Taniec albatrosa". Zostaną one wystawione 18 i 19 grudnia o godz. 19.

 / Fot. materiały prasoweGérald Sibleyras, niestrudzony tropiciel zagubienia współczesnego inteligenta w świecie haseł poprawności politycznej, mód i przepisów na życie, oferowanych przez kolorowe pisemka, tym razem spotyka nas z uciekającymi przed kryzysem dojrzałego wieku pięćdziesięciolatkami. Zoolog, zajmujący się gatunkami na wymarciu, z o trzydzieści lat młodszą narzeczoną, jego siostra rozwodząca się z powodu zdrady męża i ich przyjaciel, żyjący w związku platonicznym, a do tego zagubiona w tym wszystkim dwudziestolatka, stają się bohaterami niezwykłego, pełnego komplikacji i perypetii weekendu. Choć bohaterowie wydają się nam zabawni, to - jak to bywa u tego autora - jakoś dziwnie znajomi.

Gérald Sibleyras jest współczesnym (rocznik 1961) francuskim autorem dramatów, scenariuszy i słuchowisk radiowych. Pierwsze jego sztuki teatralne powstały przy współpracy Jeana Della: „Le Béret de la Tortue” – premiera 1999 („Beret z żółwia”), „Un petit jeu sans conséquence” – premiera 2002 ( w Polsce grana pod tytułem „Ryzykowna zabawa”).

Ta druga stała się wielkim sukcesem: otrzymała kilka nominacji do najważniejszej francuskiej nagrody teatralnej Molierów w 2003, w tym dla autorów, przerobiona została również na film. Kolejna sztuka, „Le Vent des Peupliers” – premiera 2003 („Wiatr w topolach”), już samodzielnie napisana przez Sibleyrasa, również nominowana do Molierów, zaadaptowana została przez Toma Stopparda (angielski tytuł – „Heroes”) i, z Johnem Hurtem w jednej z ról, wystawiona z ogromnym sukcesem w Londynie (nagroda Laurence’a Oliviera w kategorii Najlepsza Nowa Komedia – 2006 r.)

 / Fot. materiały prasoweNastępna sztuka Sibleyrasa - „L’Inscription” („Napis”) miała swoją premierę w 2004 roku w paryskim teatrze Petit Montparnasse i podobnie , jak poprzednie sztuki tego wielce obiecującego autora, zebrała kilka nominacji do Molierów i nagrodę za jedną z ról. Polska prapremiera odbyła się w Teatrze Współczesnym w Szczecinie 15 grudnia 2005r., a na naszej scenie grana była od 20 grudnia 2005r. z wielkim powodzeniem (251 spektakli) do września 2014 r., . „Taniec albatrosa” ( „La danse de l’albatros”) miał swoją premierę w Paryżu w roku 2006 i był hitem sezonu (dwie nominacje do nagród Moliera: dla autora i jednej z ról).

Dla czytelników mamy podwójne zaproszenia na dwa spektakle "Taniec albatrosa", które zostaną wystawione 18 i 19 grudnia o godz. 19.

Na zgłoszenia czekamy do dziś (17 grudnia) do północy. Bilety przyznamy wyłącznie autorom, którzy mają uzupełniony profil (czytelne zdjęcie profilowe, imię i nazwisko, dane kontaktowe, numer telefonu). Prosimy o wpisywanie komentarzach daty spektaklu, na który chcecie otrzymać zaproszenie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.