Facebook Google+ Twitter

Taniec brzucha na Burakowskiej

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2007-09-11 08:50

Palenie fajki wodnej, arabskie przysmaki, malowanie dłoni henną i pokaz tańca brzucha - takie atrakcje czekają we wtorek 11 września odwiedzających imprezę „Orient Express” w Centralnym Domu Qultury.

W rocznicę zamachów terrorystycznych na World Trade Center z 11 września 2001, w CDQ przy ulicy Burakowskiej 12 odbędzie się dyskoteka w rytmach współczesnej muzyki arabskiej. Miłośnicy kultury orientalnej nie będą zawiedzeni. W trakcie imprezy spróbują tradycyjnych potraw kuchni arabskiej takich jak falafel (kotlety z grochu albo ciecierzycy), baklava (bardzo słodkie ciastko, oblane miodem, z drobno posiekanymi orzechami), wypiją też herbatę parzoną po arabsku. Atrakcją będzie również palenie wodnej fajki o różnych smakach, np. owocowych. Dziewczęta będą mogły zrobić sobie arabski makijaż, czyli pomalować ręce i dłonie henną.

We wtorek w CDQ nie zabraknie również pokazów tańca brzucha. Specjalnymi gośćmi na imprezie będzie młodzież z Algierii, Jordanii, Egiptu, Niemiec, Grecji oraz Autonomii Palestyńskiej. – Nasi goście uczestniczyli w warsztatach euro-arabskich, dyskutowali m.in. o pokoju na świecie i roli kobiet w różnych krajach. Uczyli się także tańców z różnych zakątków świata, np. Grecji. Chcemy, aby poprzez te warsztaty młodzi ludzie poznali nawzajem swoje kultury i nawiązali kontakt – wyjaśnia Katarzyna Górak-Sosnowska ze Stowarzyszenia Arabia.pl, które jest organizatorem imprezy „Orient Express”.

Szczególne znaczenie spotkaniu nadaje symboliczna data – 11 września. – Wcześniej nie organizowaliśmy takich imprez tego dnia, ale kilka lat po ataku na WTC, uznaliśmy, że warto wykorzystać tę rocznicę do zintegrowania kultur. Najlepszym sposobem na zbliżenie ludzi jest wspólna zabawa – uważa Katarzyna Górak-Sosnowska. Impreza rozpocznie się w CDQ przy ul. Burakowskiej 12, o godzinie 20, wstęp jest wolny.

Julia Sawicka, Polskapresse

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.