Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

22823 miejsce

"Taniec dał mi pewność siebie" - wywiad ze Stefano Terrazzino

Z wykształcenia krawiec. Utytułowany tancerz. "Taniec z gwiazdami" zmienił jego życie - zdobył popularność, nagrał płytę, zaczął grać w serialach i spektaklach. Gościem W24 w ramach cyklu "Znani - nam nieznani" był Stefano Terrazzino.

Kolejnym gościem W24 w ramach cyklu Dziś ma na koncie wiele wyróżnień i jest jednym z najbardziej znanych tancerzy w Polsce. Jednak jego przygoda z tańcem zaczęła się stosunkowo późno. Gdy miał szesnaście lat, rodzice zapisali go na pierwsze zajęcia i trochę pod ich presją zaczął stawiać pierwsze kroki na parkiecie. "Byłem zamknięty i brakowało mi pewności siebie, a taniec mnie otworzył" - wspomina Stefano Terrazzino. Z czasem zaczął być wyróżniany na różnych turniejach i coraz bardziej rozwijała się w nim taneczna pasja.

W pewnym momencie postawił wszystko na jedną kartę i postanowił, że chce, by taniec był całym jego życiem. Jego ówczesna partnerka taneczna nie miała takiego podejścia, więc postanowił znaleźć kogoś, dla kogo taniec będzie tak samo ważny jak dla niego. Został zaproszony do Polski przez Ewę Szabatin i szybko zaczęli wspólne treningi. "Myślałem, że pomieszkam tu chwilę i namówię ją na wyjazd do Niemiec" - śmieje się Stefano Terazzino. Zaczęli wspólnie odnosić sukcesy, tancerz zadomowił się w naszym kraju, aż w końcu zdecydował się na udział w tanecznym show.

Tancerz Stefano Terrazzino gościł w redakcji W24 / Fot. W24"Taniec z gwiazdami" mocno namieszał w jego życiu. W jednej z edycji partnerował Justynie Steczowskiej, która zachęciła go do śpiewania i udało mu się nawet nagrać solową płytę. Zaczął również grać w serialach - zadebiutował rolą dziennikarza modowego w "Samym życiu", a później można go było oglądać w kolejnych telewizyjnych produkcjach. Jednak przede wszystkim spełnia się na deskach teatralnych - ma już na swoim koncie trzy spektakle. "Zawsze mnie ciągnęło do tego świata, ale nigdy nie myślałem, że moje marzenia o graniu w teatrze się kiedyś spełnią" - przyznaje Stefano Terrazzino.

Najnowszy projekt teatralny z jego udziałem to spektakl taneczny "I move you", który obecnie można oglądać na deskach Teatru Buffo w Warszawie. W sztuce poprzez taniec zostają zaprezentowane trzy rodzaje miłości. "Zależało nam na tym, żeby uciec od dosłowności i jednoznaczności" - podkreśla Stefano Terrazzino. "Najważniejsze są dla nas emocje, chcemy poruszyć widzów" - dodaje. Tancerz zaprojektował również kostiumy do przedstawienia i nie jest to przypadek, bo jak się okazuje - z wykształcenia jest krawcem. "Nie widziałem, co robić po maturze, więc zdecydowałem się kształcić w kierunku krawiectwa, żeby móc później szyć kostiumy dla siebie i partnerki na turnieje" - wyjaśnia. Później miał praktyki w jednym z niemieckich teatrów, następnie przez chwilę prowadził nawet swoje atelier, a teraz, przy okazji sztuki "I move you", wrócił do swojej dawnej pasji.

Obejrzyj cały wywiad ze Stefano Terrazzino:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.