Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

31384 miejsce

Taniec, obrazy, rzeźby

Taniec, wielkoformatowe obrazy i rzeźby. Wszystkie formy łączy jedno nazwisko - Paweł Dudziński. W salach ekspozycyjnych tarnowskiej galerii trwa wystawa prac autorstwa Pawła Dudzińskiego.

W salach wystawowych BWA Galerii Miejskiej w Tarnowie prezentowane są prace artysty malarza, rzeźbiarza i performera, pochodzącego z Lublina i mieszkającego w Zamościu Pawła Dudzińskiego.

Artysta studiował w krakowskiej ASP na Wydziale Architektury Wnętrz, ale dyplom uzyskał w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych we Wrocławiu na Katedrze Rzeźby. Jest założycielem „Grupy Aktywności Intuicyjnej”, jest też dyrektorem artystycznym festiwalu sztuk intuitywnych „Fortalicje” w Zamościu.

Otwarcie wystawy w tarnowskiej galerii poprzedził performance w wykonaniu Pawła Dudzińskiego - pokaz tańca butoh. Butoh to współczesny taniec pochodzący z Japonii; termin „butoh” (bu - taniec i toh – krok) oznacza nadeptywanie całą stopą. Spektakl jest zatem bardziej chodzony niż tańczony, przypomina pradawne rytuały. W tańcu butoh nie liczy się fabuła, ale przekaz emocji, szukanie przez tancerza relacji ze sobą i ze światem. To, jak w danym momencie przebiega taniec butoh, zależy także od miejsca, w którym jest prezentowany.

Tańczyć całym sobą - film

Taniec butoh w wykonaniu Pawła Dudzińskiego. / Fot. Dorota JuchaTaniec butoh w wykonaniu Pawła Dudzińskiego. / Fot. Dorota JuchaTaniec butoh i Paweł Dudziński. / Fot. Dorota JuchaTaniec butoh w wykonaniu Pawła Dudzińskiego. / Fot. Dorota JuchaTaniec butoh w wykonaniu Pawła Dudzińskiego. / Fot. Dorota JuchaTaniec butoh w wykonaniu Pawła Dudzińskiego. / Fot. Dorota JuchaTaniec butoh w wykonaniu Pawła Dudzińskiego. / Fot. Dorota JuchaTaniec butoh w wykonaniu Pawła Dudzińskiego. / Fot. Dorota JuchaTaniec butoh w wykonaniu Pawła Dudzińskiego. / Fot. Dorota JuchaTaniec butoh w wykonaniu Pawła Dudzińskiego. / Fot. Dorota JuchaTaniec butoh w wykonaniu Pawła Dudzińskiego. / Fot. Dorota JuchaWybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.