Facebook Google+ Twitter

TANIEC PONAD WSZYSTKO! / SELLINARIUM

Spotkanie z jedną z najwszechstronniej uzdolnionych tancerek w Polsce, wieloletnią dyrektor Polskiego Teatru Tańca - Baletu Poznańskiego, primabaleriną EWĄ WYCICHOWSKĄ. TANIEC PONAD WSZYSTKO w Teatrze Wielkim w Łodzi.

 / Fot. materiały własne TeatruSELLINARIUM - ostatnie spotkanie w tym sezonie artystycznym.

TANIEC PONAD WSZYSTKO!
Wydarzenie towarzyszące XXIV Łódzkim Spotkaniom Baletowym i premierze baletu SPARTAKUS.
niedziela, 18 czerwca 2017, g. 12:00
gość specjalny: prof. Ewa Wycichowska
prowadzenie: Michał J. Stankiewicz


Ewa Wycichowska – ta znakomita artystka ilekroć pojawiała się na scenie zawsze budziła zachwyt – i wtedy gdy bawiła swoją Królewną Śnieżką czy też innym razem, gdy wzruszała dramatyczną Medeą. Wielkie kreacje taneczne i aktorskie choćby w tytułowych partiach w "Romeo i Julii", "Gajane", "Giselle" czy "Córce źle strzeżonej" udowadniały, że nie ma roli, której Ewa Wycichowska nie byłaby w stanie podołać dokładając każdej z nich cząstkę własnej osobowości, wdzięku i urody scenicznej, a także tego, co sprawia, że odtwarzane postacie wydają się nam prawdziwe i wiarygodne. Podobny rys osobowości i talentu artystki widzowie zaczęli zauważać, gdy na scenie pojawiały się jej choreografie, w których zawsze było to coś, co uruchamia nasze emocje i sprawia, że czujemy, przeżywamy i nie wychodzimy z teatru obojętni.
Po blisko dwudziestu latach w Teatrze Wielkim w Łodzi taniec wyznaczył Ewie Wycichowskiej kolejne zadanie, tym razem w Poznaniu – po Conradzie Drzewieckim przejęła dyrekcję Polskiego Teatru Tańca. I w tej roli – kontynuując dzieło swojego Mistrza i rozwijając jego ideę teatru tańca – udowodniła i charakterem repertuaru i własnym wkładem choreograficznym, że jedynie wielkie osobowości artystyczne mają szansę tworzenia teatru ambitnego i niepowtarzalnego, a przy tym pełnego wiernych i coraz to nowych widzów.

W rozmowie z Michałem Stankiewiczem Artystka opowie, co sama wniosła do polskiego baletu i co taniec dał jej, zdradzi swoje fascynacje, wyjawi oczekiwania i spełnienie, jakie dał jej taniec, który zawsze stawiała ponad wszystko. Także sami będą mieli Państwo sposobność osobiście zapytać prof. Ewę Wycichowską o jej miłość do tańca i baletu.


SELLINARIUM to pierwszy projekt edukacyjno-kulturalny Teatru Wielkiego w Łodzi skierowany przede wszystkim do starszych miłośników sztuki operowej, czyli do dorosłych, młodzieży akademickiej i ponadgimnazjalnej.
SELLINARIUM obejmuje seminaria i wykłady poświęcone literaturze, malarstwu, architekturze i wielu innym przejawom kultury, ale także przyrodzie, polityce czy kulinariom – zawsze jednak w powiązaniu z muzyką i teatrem operowym. Mocnym punktem spotkań są zapraszani goście, specjaliści w swoich dziedzinach.

Zgłoszenia: BOW
tel. 42 633 31 86, 42 647 21 22
e-mail: widz@teatr-wielki.lodz.pl

Bilety: 15 zł
do nabycia na stronie: http://www.operalodz.com/ lub www.bilety24.pl
dzięki aplikacjom mobilnym do pobrania ze strony www.operalodz.com
w kasie Teatru - tel. 42 633 77 77.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.