Facebook Google+ Twitter

"Taniec to też sztuka, nie tylko sport" - wywiad z Anną Głogowską

Tańczy od dwudziestu trzech lat. Finalistka mistrzostw świata w kategorii showdance. Obecnie prowadzi taneczne show w Polsacie, występuje w spektaklu "I move you". Gościem W24 w ramach cyklu "Znani - nam nieznani" była Anna Głogowska.

Kolejnym gościem W24 w ramach cyklu "Znani - nam nieznani" była Anna Głogowska / Fot. Justyna BendowskaSwoją przygodę z tańcem zaczęła, mając dwanaście lat. Już dwa lata później trenerka poprosiła ją, by asystowała jej w prowadzeniu zajęć. Wkrótce zaczęły się też pojawiać pierwsze taneczne sukcesy. "Z czasem coraz bardziej wsiąkałam w taniec i szybko zrozumiałam, że to najbliższa mojej osobowości profesja" - podkreśla Anna Głogowska.

Jednak nie zawsze było tak kolorowo, bo zdarzały się też kilkuletnie okresy, w których nie udało jej się odnieść żadnych spektakularnych sukcesów. Tancerka przyznaje, że bardzo podcina to skrzydła i wyciska piętno na całe życie. Udało jej się na szczęście przezwyciężyć złą passę i razem ze swoim ówczesnym parterem Marcinem Wrzesińskim zaczęła zdobywać najwyższe laury - najpierw na mistrzostwach okręgu mazowieckiego, a później w kategorii showdance na mistrzostwach Europy i świata. Mimo wielu sukcesów na koncie, Anna Głogowska przyznaje, że nie należy do osób komplementowanych w tanecznym środowisku.

Największą popularność przyniósł jej udział w "Tańcu z gwiazdami". "Z perspektywy czasu mogę przyznać, że poszłam w komercję, ale dla mnie nie jest to nic karygodnego" - podkreśla tancerka. Program diametralnie zmienił jej dalsze życie zarówno zawodowe, jak i prywatne.

Tancerka Anna Głogowska gościła w redakcji W24 / Fot. Justyna BendowskaNiedawno zadebiutowała w roli współprowadzącej trzeciej edycji programu "Got to dance. Tylko taniec", jednak nie chce by nazywano ją prezenterką telewizyjną. "Mam wrażenie, że mój udział w tej produkcji to trochę zbieg okoliczności" - przyznaje Anna Głogowska. "Jestem tancerką i na tym się znam - nie wydaje mi się, żeby ktoś pozwolił mi poprowadzić program publicystyczny czy chociażby prognozę pogody" - dodaje.

Oprócz pracy przed kamerą, realizuje się również na deskach teatralnych. Już 21 marca odbędzie się warszawa premiera spektaklu "I move you", w którym wystąpią tancerze znani z "Tańca z gwiazdami", a wśród nich Anna Głogowska. "W sztuce odchodzimy od tradycyjnej techniki tańca towarzyskiego" - tłumaczy artystka. Okazuje się również, że spektakl jest również w dużej mierze autoironiczny - tancerze śmieją się na scenie ze swojej potrzeby bycia w centrum uwagi czy ze sztuczności ruchów.

Obejrzyj cały wywiad z Anną Głogowską:


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Wywiad jest krótki - szkoda. Ilekroć miałam okazję oglądać p. Anię w tańcu czy słuchać, czytać z nią wywiady to zawsze było to satysfakcjonujące. Wydaje się, że sprawdziłaby się w tv także jako np. osoba prowadząca jakieś show - byłaby świetna, bo to otwarta, inteligentna dziewczyna.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.