Facebook Google+ Twitter

Taniec współczesny znów zawładnie Bytomiem

To już XVII Konferencja Tańca Współczesnego i Festiwal Sztuki Tanecznej, która od 27 czerwca do 10 lipca zagości na bytomskich scenach.

A będzie się działo, bo jak co roku zjadą się artyści z wielu krajów, by wziąć udział nie tylko w spektaklach tanecznych. Zaprezentują się również na warsztatach tanecznych, dziennikarskich, fotograficznych i menedżerskich. To wszystko dla miłośników tańca, zarówno tych dorosłych, jak i najmłodszych, a także dla niepełnosprawnych, z myślą o których przewidziano również spektakle i zajęcia.

Laura Peterson Choreography - Forever 4th position jump / Fot. Materiały promocyjne Śląskiego Teatru TańcaKogo zobaczymy? Między innymi grupę artystyczną Samovarteateret z Norwegii w spektaklu premierowym w choreografii Bente S. Andersona i Anny Piotrowskiej w ramach projektu "Taneczny Most". Także najnowsze dzieło w choreografii Sofii Sigridur zaprezentują artyści z Islandii wespół z tancerzami Śląskiego Teatru Tańca Agnieszką Doberską, Sylwią Hefczyńską-Lewandowską, Anną Piec, Jarosławem Karchem, Aleksandrem Kopańskim i Danielem Galaską. Z Izraela zagości w Bytomiu duet Yoosi Berg i Oded Graf ze swoim przedstawieniem "Herosi".

Kanadę zaprezentuje Kinesis Dance Somatheatro, a taniec rosyjski zobaczymy w wykonaniu trzykrotnej zdobywczyni "Złotej Maski" teatralnej, grupy Natalya Kasparova Dance Company.
Konferencję uświetnią spektakle artystów Karttunen z Finlandii oraz Tranzdanz z Węgier.
Egzotyczny taniec azjatycki, muzykę a także jogę zaprezentuje T.H.E. Dance Company z Singapuru, Y-Space z Hongkongu oraz koreańska grupa Sungsoo Ahn Pick-up.

Poza spektaklami Konferencja to także Międzynarodowe Warsztaty Tańca Współczesnego prowadzone przez profesjonalnych pedagogów, a kierowane także do osób niepełnosprawnych i do artystów pracujących z takimi osobami. Będą to warsztaty zarówno dla dorosłych, jak i dzieci.

Jak zapewniają organizatorzy: "W trakcie festiwalu odbędą się również Międzynarodowe Seminarium Historyków i Krytyków Tańca, Międzynarodowe Warsztaty Radiowe prowadzone przez Ewę Niewiadomską, dziennikarkę Polskiego Radia Katowice, czy Warsztaty Menedżerów Sztuki... Przez cały czas trwania konferencji odbywać się będą Warsztaty Fotografii Tańca. Poprowadzi je Tomasz Zakrzewski."

Przedstawienia poza Ślaskim Teatrem Tańca będzie można oglądać m.in. w Elektrociepłowni Szombierki, cechowni Kopalni Rozbark, parowozowni, a także w muzeum i na miejskich placach.

Szczegóły http://www.konferencja.stt.art.pl/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Dziękujemy pięknie, a foto z festiwalu też jakoweś zamieścimy...

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 25.06.2010 20:17

A więc tylko Wam zazdrościć i życzyć dobrej zabawy....

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.