Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

22958 miejsce

Tankowali, zostali brutalnie pobici. Polscy inżynierowie skatowani przez Niemców

Około 20 policjantów zaatakowało dwóch Polaków, którzy zatrzymali się na stacji beznzynowej przy autostradzie w okolicy Berlina. Funkcjonariusze byli w kominiarkach i w nieoznakowanych samochodach. "Pomyślałem, że to rabunek" - powiedział jeden z pobitych mężczyzn.

Zdjęcie ilustracyjne, autostrada, Niemcy / Fot. By Olaf Baumann (Own work (Own photo)) [CC-BY-SA-2.0-de (http://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/de/deed.en)], via Wikimedia CommonsPolscy inżynierowie ok. 22.30 zatrzymali się na stacji benzynowej w okolicy Berlina, aby zatankować. Nagle zostali napadnięci przez 20 mężczyzn w kominiarkach. "Pomyślałem, że to rabunek. Zaczęli mnie dosyć mocno kopać po twarzy, po barku. Po chwili założyli mi czarną opaskę na oczy. Jak tylko się odezwałem, kolejny kopniak" - relacjonował jeden z poszkodowanych.

Funkcjonariusze byli w nieoznakowanych samochodach. Mieli broń palną i pałki. Skuli Polaków i przewieźli do aresztu. Dopiero w trakcie przesłuchania okazało się, że to pomyłka i że policjanci chcieli zatrzymać fałszerzy pieniędzy. Polacy zostali wypuszczeni z aresztu, ale policjanci uznali, że to nie oznacza, że są niewinni.

Firma, która zatrudnia inzynierów, zamierza ubiegać się o odszkodowanie. "Pracownicy są w strasznym stanie. Są skatowani. Mają bardzo poważne obrażenia. Zamierzamy złożyć zawiadomienie do prokuratury o popełnieniu przestępstwa" - powiedziała TVN24 Agnieszka Libner, pracodawca Polaków.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Jeśli wierzyć w to, co wyskakuje z okienka Google News Deutschland, nadal nie odnotowano żadnych formalnych skarg na berlińską policję. Przeciwnie, w ciągu ubiegłych 24 godzin jej funkcjonariusze dokonali wyłącznie chwalebnych (np. odebrali troje dzieci złym rodzicom), a nawet bohaterskich (jak zastrzelenie faceta, który zrucił się z maczetą) czynów. Ponadto są to święci (wykonują tak niewdzięczną pracę za niemal głodową płacę, aby chronić bliźnich) i męczennicy. "Funkcjonariusze stykają się z obelgami i groźbami pod swoim adresem. Były już nawet przypadki pobicia policjantów." Tak przynajmniej zapewnia nadkomisarz dła dzielnicy Spandau Sascha Hönighau:

http://www.bild.de/regional/berlin/polizei/in-berlin-will-keiner-mehr-hin-33453018.bild.html

Komentarz został ukrytyrozwiń

E tam, pewnie komendantowi jakiś nasz rodak buchnął Volkswagena, i pomyślał, że się odegra.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przemoc, gwałty, morderstwa owa nacja posiada w genach. Mnie, to ani trochę nie dziwi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Niestety, niemiecki internet milczy jak gób w tej sprawie. Jest tylko wiadomość o pobiciu i ograbieniu 27-.letniego obywatela naszego kraju przez bliżej nieokreślonych nastolatków, ogolonych na łyso i w czarnych kapturach.
http://www.noz.de/lokales/neuenkirchen-voerden/artikel/436582/27-jahriger-pole-in-neuenkirchen-vorden-geschlagen

Poza tym spowszecdniałe już wiadomości o przybyłych z Polski złych przestępcach, których surowo karze niemiecki wymiar sprawiedliwości: złodziejach, oszustach, handlarzach żywym towarem i mordercach kotów. Jest ich pięć razy więcej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zaraz "idę" do "Berliner Zeitung".

Komentarz został ukrytyrozwiń

podobne wydarzenie?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zastanawiam się nad takim dylematem. Jaki cel - poza czystą informacją, że coś tam się wydarzyło - ma taki news? Przecież przekaz jest jasny - Niemcy pobili Polaków, za niewinność, bo się pomylili. A gdzie jest jakieś info od tej drugiej strony? Larum! Wszak Niemcy naszych tłuką bez winy.

- Niemcy mnie biją! - wołał kiedyś Jan Maria Rokita, który po prostu nie chciał wykonywać czyichś poleceń, bo nie był do takiej sytuacji przyzwyczajony. To on zawsze wydawał innym plecenia. Czy nie jest to przypadkiem

Komentarz został ukrytyrozwiń

To prawda,że policja wszędzie jest taka sama.Brak rozeznania,działania na oślep a potem mataczenie aby wszystko ukryć.W Polsce policja napadła rodzinę emerytów i co ?Okazało się,że to emeryci byli winni.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.