Facebook Google+ Twitter

Tanoreksja – uważajmy na solarium

Codziennie musimy uczyć się, jak być piękną, jak radzić sobie z obowiązkami i mieć czas dla siebie. Niektóre z nas nie wytrzymują presji. Popadają w nałogi. Część kobiet ciągle deklaruje, że jest na diecie. Inne popadają w uzależnienie od opalania – tanoreksję.

fot. Katarzya RyszkowiczTanoreksja to uzależnienie, polegające na ciągłej chęci bycia opalonym. Uważamy, że nasza cera wciąż jest zbyt blada i z tym przekonaniem znowu odwiedzamy solarium lub leżymy na plaży, wierząc, że jeśli tego nie zrobimy, przestaniemy być atrakcyjni. Takim osobom trudno wytłumaczyć, że są już wystarczająco opalone, że wyglądają naprawdę dobrze.


Styczeń to miesiąc, w którym najwięcej kobiet korzysta z solarium, aby zachować brązowy kolor słońca, pomimo niesprzyjającej aury. W rozmowie z Joanną, studentką pracująca w solarium w Gdyni, próbowałam dowiedzieć się, czy zwraca uwagę swoim klientkom, kiedy widzi, że nie powinny się już opalać. – Kiedy widzę, że kobieta jest już za bardzo opalona, trudno mi jej zwrócić uwagę, nawet nie wiedziałabym jak. Myślę, że to niedyskretne.


Jakie mogą być konsekwencje tanoreksji?


Skóra szybko się starzeje, pojawiają się zmarszczki, czasami pęknięcia na skórze, a nawet nowotwór. Objawem zbyt długiego i częstego korzystania z solarium może być trądzik, a nawet depresja. Kochane czytelniczki, korzystajmy ze słonka lub solarium, ale zawsze z głową na karku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

*Kiedy widzę, że kobieta jest już za bardzo opalona, trudno mi jej zwrócić uwagę, nawet nie wiedziałabym jak. Myślę, że to niedyskretne.* - może wzorem kelnerów? Jeśli klient zanadto zaprawiony, to mają odmawiać...
A co o całej tej sprawie myśli Ola Solarewicz?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.