Facebook Google+ Twitter

Tańsza energia: Najbardziej opłacalna jest zmiana taryfy

Jaka jest opłacalność zmiany sprzedawcy energii dla gospodarstw domowych? Czy są jakieś inne formy zaoszczędzenia na rachunkach za prąd? Czy warto zmienić taryfę na dwustrefową? Dowiemy się tego z najnowszego majowego raportu Verivox.pl.

Sama zmiana sprzedawcy energii dla gospodarstw domowych nie gwarantuje jeszcze odniesienia korzyści finansowych - wynika z majowego raportu portalu konsumenckiego Verivox.pl. Raport przedstawia jakie całkowite koszty ponosi gospodarstwo domowe, które zużywa rocznie, w taryfie G11, 2 150 kWh. Kwoty te porównane zostały z wysokością opłat, które ponosiłoby to gospodarstwo domowe, gdyby zdecydowało się na zmianę sprzedawcy prądu, posiadającego ofertę w tej samej grupie taryfowej (G11).

Z raportu dowiadujemy się, że korzyścią finansową dla gospodarstw domowych, jaką mogą odnieść, nie jest od razu zmiana sprzedawcy, lecz zmiana taryfy jednostrefowej na dwustrefową. Okazuje się, że koszt zużycia takiej samej ilości energii w taryfie dwustrefowej jest tańszy w porównaniu z taryfą jednostrefową. Zmiany takie można robić raz na 12 miesięcy, a cała procedura zmiany taryfy jest bezpłatna.

Źródło: Verivox.pl

Przeczytaj pełną treść raportu Verivox.pl

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Jedna uwaga!II Zmiana taryfy jednostrefowej na dwustrefową jest opłacalna tylko w przypadku gdy będziemy zużywać energię elektryczną w odpowiedniej ilości w strefie tzw. "nocnej". W innym przypadku zapłacimy, wbrew oczekiwaniom, więcej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.