Facebook Google+ Twitter

Tańsze bilety MPK od maja

  • Źródło: Dziennik Łódzki
  • Data dodania: 2008-04-11 17:16

Radni chcą przedłużyć o połowę ważność jednorazowych, czasowych biletów na przejazdy komunikacją miejską. Oznacza to dłuższe podróże za tę samą cenę. Zmiana ma obowiązywać na czas remontów dróg, czyli do końca października. Ile straci na tym budżet miasta?

Prawdopodobnie nic, bo już mamy sygnały, że wpływy ze sprzedaży biletów są nieco wyższe niż planowano. Poza tym na razie do ulicznych remontów dokładają mieszkańcy. Dłużej jadą, więc kupują dodatkowe bilety - mówi Mateusz Walasek, radny PO.

Ile miasto zarabia na biletach? Rocznie prawie 140 mln zł. Połowę tej kwoty, czyli 70 mln zł, stanowią wpływy ze sprzedaży biletów jednorazowych. Korzysta z nich 40 proc. pasażerów. Pozostali mają bilety miesięczne.

Uchwała w sprawie modyfikacji taryf biletowych jest gotowa, apel radnych o poparcie inicjatywy trafił do prezydenta Łodzi. Ale w sprawie muszą się jeszcze wypowiedzieć związki zawodowe działające w MPK. Radni liczą na pozytywną opinię, zwłaszcza że miejski przewoźnik nic nie straci. Wpływy ze sprzedanych biletów trafiają do Zarządu Dróg i Transportu, nie MPK.

Nowe taryfy zaczną obowiązywać najwcześniej w maju.

Monika Pawlak
-
POLSKA Dziennik Łódzki
dn

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 19.04.2008 15:17

Nie rozumiem tego zdania: "Ale w sprawie muszą się jeszcze wypowiedzieć związki zawodowe działające w MPK." Co maja związki zawodowe działające w MPK do ceny biletów, skoro wpływy z biletów trafiają do ZDiT, a ten skoleji wg. określonych taryf rozlicza się z MPK.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.