Facebook Google+ Twitter

Tańsze rozmowy i sms-y już od jutra

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-06-30 15:03

Od jutra ceny sms-ów wysyłanych z komórek podczas wyjazdów zagranicznych na terenie Unii będą niższe. Jeszcze bardziej zostaną zredukowane stawki w połączeniach międzynarodowych. Zaczynają bowiem obowiązywać europejskie przepisy.

Wysłanie wiadomości tekstowej w roamingu będzie kosztować maksymalnie 11 eurocentów plus VAT. Będzie to prawie trzykrotnie taniej niż obecnie. Na nowych przepisach skorzystają Polacy, którzy w kilku krajach płacą jedne z wyższych stawek. Na przykład ceny za wysyłane sms-y z polskich komórek w Hiszpanii znacznie przewyższają średnią unijną.

Także od jutra zostaną obniżone jeszcze bardziej ceny za rozmowy w roamingu. Za minutę zapłacimy maksymalnie 43 eurocenty, natomiast odebrane połączenie będzie o połowę tańsze. Ponadto, zgodnie z nowymi przepisami zostanie wprowadzone sekundowe naliczanie rozmów, co oznacza, że będzie jeszcze taniej. Teraz za połączenie trwające minutę i 10 sekund płacimy jak za połączenie dwuminutowe. Jeśli natomiast chodzi o przeglądanie internetu, pobieranie filmów, czy wysłanie zdjęć z telefonów komórkowych, to Komisja Europejska ustaliła limit - opłatę hurtową w wysokości euro za megabajt przesłanych danych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.