Facebook Google+ Twitter

Tańszy roaming i sms-y

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-01 08:36

Od dziś ceny sms-ów wysyłanych z komórek na terenie Unii Europejskiej będą niższe. Maksymalnie - 58 groszy. Jeszcze bardziej zostaną zredukowane również stawki roamingowe w połączeniach międzynarodowych.

Wysłanie wiadomości tekstowej podczas wyjazdu zagranicznego będzie kosztować maksymalnie 58 groszy, to prawie 3-krotnie taniej niż wynosi obecna średnia unijna. Odczują to zwłaszcza Polacy, którzy w kilku krajach płacili jedne z wyższych stawek - mówi rzecznik Komisji Europejskiej Martin Selmayr.

„Cena wysłanego smsa z zagranicy zamiast obecnych dwóch, trzech złotych, wyniesie 58 groszy. To jest maksymalny pułap, a operatorzy będą mogli oferować jeszcze niższe ceny" - dodaje.
Ponadto od dziś Polacy będą jeszcze mniej płacić za rozmowy w roamingu. Limity zostaną kolejny raz obniżone - za minutę rozmowy zapłacimy ponad półtora złotego, odebrane połączenie będzie o połowę tańsze. Wprowadzona zostanie też taryfikacja sekundowa, opłaty nie będą więc zawyżane.

Do tej pory za połączenie trwające minutę i 10 sekund płaciliśmy jak za połączenie dwuminutowe. Teraz odebrane połączenia będą rozliczane co sekundę od początku rozmowy, a połączenia wychodzące po pierwszych 30. sekundach.

Jeśli natomiast chodzi o przeglądanie internetu, pobieranie filmów, czy wysłanie zdjęć z telefonów komórkowych, to Komisja Europejska ustaliła limit - opłatę hurtową w wysokości jednego euro za megabajt przesłanych danych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.