Facebook Google+ Twitter

Tąpnięcie na ścianie wstrzymuje pracę kopalni "Rydułtowy Anna"

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-30 11:17

W kopalni "Rydułtowy Anna" wstrzymano na czas nieokreślony eksploatację w ścianie, w której doszło do tąpnięcia. W zeszłotygodniowym wypadku zginęła jedna osoba, a 6 zostało rannych.

Decyzję o tym, czy będzie możliwe wznowienie tam wydobycia, podejmie dyrektor Okręgowego Urzędu Górniczego w Rybniku po otrzymaniu opinii od komisji do spraw tąpań. Komisja musi rozpoznać wszelkie uwarunkowania, także dotyczące bezpieczeństwa załogi. Rzeczniczka Wyższego Urzędu Górniczego Jolanta Talarczyk powiedziała, że choć ścianę uruchomiono w tym miesiącu, to już kilka razy dochodziło tam do tąpnięć. Po ostatnim wypadku istnieje niebezpieczeństwo, że sytuacja może się powtórzyć, dlatego trzeba ustalić, jakie dodatkowe zabiegi profilaktyczne powinny zostać wykonane.

Wciąż także nie wiadomo, dlaczego 40-letni górnik, który zginął w wypadku, znalazł się w strefie szczególnego zagrożenia tąpaniami, gdzie nie powinno być nikogo. Sprawę tę wyjaśnić mają przesłuchania górników i kierownictwa kopalni.

Do tąpnięcia w kopalni w Rydułtowach doszło w minioną środę rano. W pobliżu znajdowało się siedmiu górników. Sześciu zostało rannych, ale wycofało się o własnych siłach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.