Facebook Google+ Twitter

Tar Heel Capital inwestuje w diagnostykę obrazową

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2014-02-05 16:26

Fundusz Tar Heel Capital II FIZAN (THC II) został właścicielem 85% udziałów Spółki KIE.

Fundusz wraz z dotychczasowymi właścicielami Spółki, którzy pozostają w niej jako mniejszościowi udziałowcy, planuje dynamiczny rozwój firmy poprzez otwieranie nowych placówek i możliwe akwizycje już istniejących obiektów. W ciągu ostatnich 12 miesięcy Spółka zainwestowała w rozwój własnych rozwiązań informatycznych i otwarcia 4 nowych obiektów blisko 15 mln zł.
Unikalne techniczne i informatyczne kompetencje KIE pozwalają jej na efektywne zarządzanie rozproszoną siecią ośrodków i prowadzenie rentownej działalności w mniejszych miejscowościach.
„Wierzę, że dzięki zrealizowanej transakcji założona przez nas Spółka będzie mogła myśleć o szybszym i odważniejszym rozwoju. Nie bez znaczenia jest fakt, że razem z naszym partnerem podzielamy wizję dalszego rozwoju Spółki i liczymy na pełne wyjście z inwestycji w kilkuletniej perspektywie.” – powiedział Karol Konieczny, współwłaściciel KIE Sp. z o.o.
„Doskonała znajomość rynku sprzętu medycznego, jego serwisu oraz wysokie kompetencje w dziedzinie informatyki decydują o niezwykle wysokiej efektywności operacyjnej przejmowanej Spółki. Wierzymy, że te atuty w połączeniu z naszym doświadczeniem w zakresie finansowania rozwoju i akwizycji pozwolą na przyspieszyć organiczny rozwój KIE oraz wziąć udział w konsolidacji tego rynku.” – mówi Andrzej Różycki, Partner Tar Heel Capital.
KIE to druga inwestycja THC II, drugiego funduszu zarządzanego przez zespół Tar Heel Capital który chce zainwestować w polskie przedsiębiorstwa MSP łączną kwotę 200 mln zł.
Strony nie ujawniły wartości transakcji.
--
Tar Heel Capital (www.tarheelcap.com) zarządza funduszami typu Private Equity. Podmiot działa na polskim rynku od 1998 r., a jego założycielem jest Grzegorz Bielowicki, który do dziś pozostaje Partnerem Zarządzającym THC. Historycznie w portfelu zarządzanym przez Tar Heel Capital znajdowały się m.in. takie spółki jak: Euroroad, Radpol czy Apreo Logistics. W portfelu funduszy THC znajdują się jeszcze spółki: LiveChat, Greenbet, Ekobet-Siekierki, FAM czy Rockfin.
Spółka KIE (www.kie.com.pl) działa na rynku diagnostycznego sprzętu medycznego od 22 lat. Spółka prowadzi 12 własnych ośrodków Tomografii Komputerowej i Rezonansu Magnetycznego pod marką TOMMA i obsługuje blisko 40 innych zapewniając im rozwiązania sprzętowe oraz serwis i teleradiologię. KIE poza prowadzonymi ośrodkami diagnostycznymi jest producentem nowoczesnego oprogramowania i narzędzi do analizy, dystrybucji i archiwizacji cyfrowych obrazów medycznych.
(Marcin Droba)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.