Facebook Google+ Twitter

Tarantino pisze scenariusz nowego filmu! Zdradził jakiego

Quentin Tarantino w programie "The Tonight Show with Jay Leno" powiedział, że pracuje nad nowym filmem. "Nie mogę o tym zbyt dużo mówić, nie mówiłem jeszcze tego publicznie, ale powiem jedną rzecz... To western!" - zdradził reżyser m.in. "Pulp Fiction", "Bękartów wojny" i "Django".

Quentin Tarantino / Fot. By Siebbi (original), Gryllida (crop) [CC-BY-3.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/3.0)], via Wikimedia CommonsQuentin Tarantino wystąpił w popularnym amerykańskim talk-show "The Tonight Show with Jay Leno". Zapytany przez prowadzącego o to, czy pracuje nad nowym scenariuszem, zdradził, jakiego gatunku film przygotowuje. "Nie mogę o tym zbyt dużo mówić, nie mówiłem jeszcze tego publicznie, ale powiem jedną rzecz... To western!" - wykrzyczał w charakterystyczny dla siebie sposób reżyser.

Tarantino wyjaśnił, że nie będzie to sequel "Django". "To będzie inny western. Tak dobrze bawiłem się przy "Django" i tak bardzo kocham westerny, że po nakręceniu jednego z nich stwierdziłem, że teraz, kiedy umiem to robić, mogę zrobić następny" - powiedział reżyser.

Tarantino opowiedział też, jak pracuje nad scenariuszem. Reżyser zdradził, że od około godz. 10 do 17, 18 lub 19 pisze w domu na laptopie, a następnie idzie do swojego basenu. Tam zastanawia się nad tym co już napisał, dialogami i kolejnymi scenami filmu. Po wyjściu z basenu zapisuje swoje pomysły, które wykorzystuje następnego dnia.

Ostatni film Quentina Tarantino, western "Django", miał swoją światową premierę 25 grudnia 2012 roku. Reżyser otrzymał za niego Oscara za najlepszy scenariusz oryginalny, a Christoph Waltz odebrał statuetkę dla najlepszego aktora drugoplanowego.

Tarantino ma na swoim koncie dwa Oscary za najlepszy scenariusz oryginalny - właśnie za "Django" oraz kultowy "Pulp Fiction" z 1994 roku. Dwukrotnie był nominowany do Nagrody Akademii Filmowej za najlepszą reżyserię - za "Pulp Fiction" oraz "Bękarty wojny" (2009). Jego pozostałe filmy to m.in. "Wściekłe psy", "Jackie Brown", "Kill Bill" oraz "Grindhouse: Death Proof".

Quentin Tarantino w programie "The Tonight Show with Jay Leno"


Lubisz filmy Quentina Tarantino? Dowiedz się, kiedy są emitowane w telewizji! Sprawdź program tv!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.