Facebook Google+ Twitter

Tarapaty McCaina

Kandydat Republikanów na prezydenta USA, senator z Arizony John McCain znalazł się w tym tygodniu w poważnych tarapatach.

Najpierw Hillary Clinton przekazała swoje poparcie jego rywalowi Obamie, potem sprawa huraganu "Gustav" w Nowym Orleanie była powodem przesunięcia przemowy McCaina. Wreszcie McCainowska kandydatka na wiceprezydenta Sarah Pali podpadła jego zwolennikom, gdy okazało się, że... jej 17-letnia córka jest w ciąży. Zwolennicy Republikanów boją się, że Palin, jako zastępca głowy państwa i świeżo upieczona babcia, nie będzie mogła poświęcić się sprawom kraju.

Dzisiaj Barack Obama prowadzi z weteranem wojny wietnamskiej, McCainem, kilkoma procentami głosów, chociaż tydzień temu szli łeb w łeb. Jeśli pech będzie prześladował tego drugiego w takim tempie jak dotychczas, to w listopadzie, po wyborach w USA, upokorzony Republikanin wojnę w Wietnamie będzie wspominał z rozrzewnieniem...

Ale jest też dobra informacja dla "twardego wujka", jak się mówi o senatorze z Arizony. W piątek na konwencji Demokratów Barack Obama powiedział, że Ameryka ma przed sobą wiele pracy i że "wieloma weteranami trzeba się zająć". McCain może spać spokojnie...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Podejrzewam, że jeszcze mu się dostanie. Jest jeszcze wiele wątków, których prasa ogólnoamerykańska nie podchwyciła, a o których piszą już blogerzy. Sprawa uzależnienia od leków jego żony i skazania jej za kradzież, sprawa upadku sieci banków spółdzielczych, w których McCain miał spore udziały, sprawa zarządzania Arizoną, gdzie jako senator nieźle namieszał w legislaturze. Być może wybór pani Pallin miał na celu spowodowanie, że prasa rzuci się na nią zamiast na niego, ale to słabe wyjście moim zdaniem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeżeli chodzi o politykę VP czyli Veterans Program, to McCain ma duże problemy z udowodnieniem swojej chęci zajęcia się problemami weteranów. We wszystkich głosowaniach sprzeciwiał się bowiem przyznaniu jakichkolwiek przywilejów weteranom wojskowym.
Z drugiej strony on sam, nie pamiętając nawet ile ma domów i posiadając majątek liczony w setkach milionów dolarów, raczej o swoją emeryturę martwić się nie musi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

autor T,Terlikowski w blogu Tezeusza : Sarah Palin, kandydat na wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych u boku Johna McCaina poinformowała, że jej 17-letnia córka Bristol jest w ciąży. Ojcem dziecka jest 18-latek. Oboje chcą nie tylko urodzenia dziecka, ale też zamierzają się pobrać. A Sarah Palin i jej mąż zapewniają w specjalnym oświadczeniu, że Bristol może liczyć na ich “bezwarunkową miłość i wsparcie”.

I nie byłoby w tym nic interesującego, bo rolą rodziców jest właśnie wsparcie własnych dzieci, gdyby nie kontrast jaki dostrzec można w działaniach Sarah Palin i Baracka Obama. Dla gubernator Alaski dziecko, także nastoletniej córki, to osoba, której trzeba bronić i opiekować się nim. Dla Obamy to samo dziecko to “kara”. I nie są to niestety słowa bezpodstawne. Podczas własnej kampanii w Pensylwani Barack Obama owarcie powiedział, że gdyby jego córki (na razie, z powodu wieku, to niemożliwe) zaszły w ciąże jako nastolatki, to on chciałby by miały możliwość aborcji, tak by nie “karać” ich za błędy młodości…

I te słowa w zasadzie wystarczą do oceny życiowej postawy kandydatów. Dla Palin jej wnuk to ktoś o kogo warto walczyć, a córka to ktoś komu trzeba pomóc. Dla Obamy jego potencjalny wnuk to kara dla jego córek. Nic dodać, nic ująć. Tomasz Terlikowski

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.