Facebook Google+ Twitter

Tarcza antydronowa pozwoli wyeliminować niebezpieczne incydenty w pobliżu lotnisk? (wideo)

Nawet niewielki dron znajdujący się na ścieżce podejścia lądującego samolotu jest śmiertelnym zagrożeniem. Wymyślona w Polsce "tarcza antydronowa" ma skończyć z plagą niebezpiecznych incydentów w pobliżu lotnisk.

 / Fot. TVN24/x-newsWymyślony przez polskich specjalistów system składa się z wielu sensorów monitorujących niebo w obrębie tysiąca metrów. Między innymi z radaru, który ustala dokładną pozycję drona.

- Radar pozwala na skuteczne wykrywanie drona w każdych warunkach pogodowych - wyjaśnia Radosław Piesiewicz, twórca systemu. System posiada również czułe mikrofony sprzężone z komputerem, który analizuje dźwięk wydawany przez wiszący w powietrzu obiekt. Specjalny algorytm ustala, czy "słyszy" dźwięk charakterystyczny dla drona, czy też nie.

- Mamy też kamery wizyjne, które rejestrują obraz drona, który jest archiwizowany w systemie. Jeżeli zajdzie incydent procesowy, jest to gotowy materiał dowodowy - wyjaśnia Piesiewicz.

"Tarcza antydronowa" wyposażona jest w urządzenie, które zagłusza sygnał GPS i nie pozwala właścicielowi drona na dalsze sterowanie urządzeniem. - Dron odcięty od sterowania przez chwilę wisi w powietrzu a potem ląduje - mówi Radosław Piesiewicz.

TVN24/x-news

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.