Facebook Google+ Twitter

Tarcza antyrakietowa - czy jest potrzebna?

Amerykanie mają już tarczę antyrakietową na Alasce. Teoretycznie zbudowana została dla ochrony terytorium USA przed wrogim atakiem ze strony państw trzecich. Nie zapewnia ona jednak całkowitej ochrony USA przed wszystkimi możliwymi kierunkami z których może przyjść zagrożenie.

 I tu pojawia się Polska, Wierny choć mierny sojusznik który działa na zasadzie zastaw się a postaw się. Polska jak zwykle wpada ze skrajności w skrajność. Spod całkowitej zależności od ZSRR do całkowitego podporządkowania się USA. Niestety możliwości Polski i naszej dyplomacji są powiedziałbym mizerne, informacja społeczeństwa na temat "tarczy antyrakietowej" jest żadna. Pojawia się za tym pytanie czy PIS i jego przystawki wogóle wiedzą co robią.  Tym bardziej, że eksperci którzy ośmielili się opublikować krytyczny raport odnośnie tego przedsięwzięcia zostają odwołani ze stanowisk.

Mam wrażenie że bliźniacy zatracili ostrość widzenia i na złość opozycji, która sprzeciwia sie tarczy, gotowi są zaryzykować nasze bezpieczeństwo na wiele lat. Wiązać się chcą z partnerem który w zamian za nasze ciągłe udowadnianie uległości w obec niego daje tylko ustne pochwały i zapewnienia o naszych dobrych stosunkach. Dlatego głównym pytaniem, jakie należy postawić, jest - kogo ma chronić tarcza? Czy USA, czy również inne kraje; w tym nasz. Jeżeli jest to sposób na zwiększenie obronności NATO, to rzecz jest godna uwagi. Jeżeli jest to tylko zabezpieczenie obronne USA, to w żadnym przypadku nie powinniśmy się na to zgodzić. I dalej - kto będzie zarządzał tarczą? Czy bedzie to subterytorium USA i sama tarcza będzie podlegała armii amerykańskiej , czy będzie to tarcza nadzorowana przez polskich żołnierzy?

Na te pytania znikąd nie uzyskujemy informacji. Czy my jesteśmy aż tak narażeni na ataki, że za wszelką cenę musimy sie ciągle zbroić? Pzecież ta eskalacja napięcia związanego ze zbrojeniami w końcu doprowadzi do nieszczęścia. USA, deklarując przychylność Polakom nie potrafią załatwić zniesienia wiz. Jeżeli przy omawianiu tak istotnych spraw, które wiązałyby nasze kraje na dziesięciolecia, nie potrafimy nic utargować, to lepiej nie bierzmy się za ten projekt. Tarcza ta bowiem może spowodować więcej szkód niż pożytku, wystawiając nas nie na atak rakietowy, ale na najazdy hord terrorystów, zamieniających nasz spokój w piekło.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

myśle że jest potżebna i to bardzo zagrozenie jest realne

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zniesienie wiz jest w zasięgu ręki, ale nasuwa się pytanie: jakie Amerykanie wprowadzą ograniczenia imigracyjne? Znając historię USA, za każdym razem gdy chodziło o preferencje dla imigrantów, zawsze były ograniczane. W roku 1926 wprowadzono Imigration Act, który ograniczył imigracje z ok. 9 mln(tyle napływało wówczas imigrantów, zarówno legalnych jak i nieudokumentowanych) do 150 tys. Więc nawet jeśli wizy zostaną zniesione, możemy spodziewać się dużych restrykcji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Moim zdaniem to jest jak szczucie psa przez płot. Jak można stawiać komuś przed nosem rakiety i wmawiać że jest ok!
Potrafi sobie wyobrazić takiego klasycznego amerykańskiego Boba, który macha ruskowi przed oczami ręką w wyciągniętym do góry kciukiem i mówi "Its ok my friend! Its ok."

Zamiast myśleć jak tu rozbrajać swoje głowice nuklearne budują kolejne obiekty wojskowe.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Trafna analiza

Komentarz został ukrytyrozwiń

Co to znaczy opozycja sprzeciwia się tarczy? Jezus Maria! Opozycja nie sprzeciwia się tarczy. PO nie krytykuje pomysłu, chyba wręcz przeciwnie. Czesc opozycji sprzeciwia się temu, tylko dlatego, że PiS się zgadza. Jakby rządziło LSD klaskaliby jeszcze głośniej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.