Tarcza Wspólnoty dla Manchesteru United

Manchester United pokonał w meczu o Tarczę Wspólnoty, Manchester City 3:2 (0:2).

Stadion Manchesteru United / Fot. André Zahn, C.C. 2.0Mistrz Anglii Manchester United pokonał w meczu o Tarczę Wspólnoty zdobywcę pucharu FA Cup Manchester City 3:2 (0:2). Spotkanie zostało rozegrane na londyńskim Wembley.

Jeszcze po pierwszych 45 minutach żaden z kibiców oglądających spotkanie nie powiedziałby,
że to United będą górą w tym pojedynku. Manchester City w pierwszej części gry był lepszym zespołem, co udokumentował dwoma bramkami. Pierwszą w 38. minucie zdobył Lescott strzałem głową po świetnym dośrodkowaniu Davida Silvy. Drugą, tuż przed przerwą, silnym uderzeniem zza pola karnego zdobył Edin Dzeko.

Po przerwie podopieczni Sir Alexa Fergusona zaczęli odrabiać straty. Po dośrodkowaniu Ashleya Younga piłkę do bramki skierował Chris Smalling. Zaledwie cztery minuty później "Czerwone Diabły" doprowadziły do wyrównania. Piękną akcję wykonali Nani, Wayne Rooney oraz Tom Cleverley, a gola zdobył ten pierwszy. Po dwóch golach United gra na boisku wyrównała się, a oba zespoły cały czas szukały swojej szansy na objęcie prowadzenia. W efekcie udało się to Manchesterowi United. W doliczonym czasie gry gola zdobył Nani, który przebiegł z piłką niemalże połowę boiska. United pokonali City 3:2.

Zdobyta w tym roku Tarcza Wspólnoty jest dziewiętnastym takim trofeum w historii klubu z Old Trafford.

Manchester United FC - Manchester City FC 3:2 (0:2)
Bramki: Smalling (52), Nani (56) i (90) - Lescott (38), Džeko (45)

Manchester Utd: 1. David de Gea - 12. Chris Smalling, 5. Rio Ferdinand (46, 4. Phil Jones), 15. Nemanja Vidić (46, 23. Jonny Evans), 3. Patrice Evra (72, 21. Rafael) - 17. Nani, 16. Michael Carrick (46, 35. Tom Cleverley), 8. Ânderson, 18. Ashley Young - 10. Wayne Rooney, 19. Danny Welbeck (89, 9. Dimityr Berbatow).

Manchester City: 25. Joe Hart - 2. Micah Richards, 4. Vincent Kompany, 6. Joleon Lescott, 13. Aleksandar Kolarov (74, 22. Gael Clichy) - 21. David Silva, 34. Nigel de Jong, 42. Yaya Touré, 7. James Milner (67, 11. Adam Johnson), 45. Mario Balotelli (59, 18. Gareth Barry) - 10. Edin Džeko.

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!