Facebook Google+ Twitter

Targi Boatshow dotarły do Poznania

Jubileuszowe dziesiąte targi Boatshow były jednocześnie pierwszymi targami sportów wodnych w Poznaniu. Czy po przeprowadzce jest to ta sama impreza?

Logo imprezy / Fot. Organizatorzy Boatshow 2008W ostatnią niedzielę zakończyły się targi sportów wodnych - Boatshow, w Poznaniu. Przez cztery dni (13-16 listopada 2008) prawie 200 firm z kraju i zagranicy prezentowało swoją ofertę. Nie zabrakło premier jednostek żaglowych i motorowych, pomimo tego, że targi odbywają się na zakończenie sezonu żeglarskiego. Widać było ofertę skierowaną do rodzimych armatorów - jachty mniejsze, których możliwe jest prowadzenie bez uprawnień. Hala MTP nr 3a / Fot. Paweł ZiembaPokazywane były też jachty pełnomorskie.

Hala MTP nr 3 / Fot. Paweł ZiembaOprócz jachtów, zaprezentowano obfitą ofertę osprzętu jachtowego, nowoczesnej elektroniki i silników. Był bogaty wybór odzieży żeglarskiej i środków ratunkowych. Akcesoria żeglarskie prezentowali nie tylko producenci, ale również sklepy żeglarskie.

Targi to też okazja do spotkań i dyskusji. Autor kpt. Jerzy Kuliński rozdaje dedykacje i dyskutuje o swoich książkach / Fot. Paweł ZiembaKilkunastu autorów podpisywało swoje książki na stoiskach swoich wydawców. Zorganizowano przegląd filmów żeglarskich oraz szereg warsztatów - nawigacyjnych, Warsztaty meteo z Maciejem Ostrowskim / Fot. Paweł Ziembameteorologicznych oraz szkutniczych. Bardzo dużą popularnością cieszyły się pokazy ratownicze, a zwłaszcza otwarcie tratw ratunkowych.Pokaz tratwy ratunkowej / Fot. Paweł Ziemba Odbyły się też finały konkursów żeglarskich i wręczenie nagród Pucharu Polski Jachtów Kabinowych.

Najwięcej wydarzeń zaplanowano na sobotę. Konferencja "Etyczne paradygmaty żeglarstwa" / Fot. Paweł ZiembaOdbyła się wtedy konferencja naukowa „Etyczne paradygmaty żeglarstwa” zorganizowana przez Polski Związek Żeglarski, która to jednak nie zdołała zapełnić w całości sali konferencyjnej. Spotkanie internetowych żeglarzy / Fot. Paweł ZiembaDla równowagi wieczorem w pobliskim Kiekrzu odbyło się pierwsze poznańskie Spotkanie Internetowych Żeglarzy, na którym dominowały gawędy o przyjemnych aspektach żeglarstwa.

Organizacja targów miała też wady. Sala kinowa była częścią hali targowej. W rezultacie promocje prowadzone na sąsiednich stoiskach rozpraszały uwagę widzów. Poszczególne wydarzenia nachodziły na siebie czasowo, trzeba więc było wybierać. Miejmy nadzieję, że w przyszłości targi te rozrosną się nie tylko w przestrzeni, (tegoroczne targi zajęły ledwo 10 proc. powierzchni wystawienniczych) ale też w czasie.

Targi są niewątpliwie kontynuacją targów Łódzkich. Jednym z organizatorów jest firma Iterservis, organizator poprzednich edycji. Przedstawiciele firmy są zadowoleni z obecnej edycji. Drugi organizator - MTP daje możliwość rozwoju. Część imprez towarzyszących jest kontynuacją poprzednich edycji. Jak na swojej stronie pisze kpt. Jerzy Kuliński - przeniesienie targów do Poznania pewnie nie podoba się tylko łodzianom. Za to z pewnością podoba się poznaniakom.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.