Facebook Google+ Twitter

Targi czekolady w Genewie. Pierwszy Międzynarodowy Salon Czekoladowy

W Genewie, w ubiegłą sobotę i niedzielę, tj. 15-16 października br., odbyły się targi czekolady. Zwiedzający szturmowali halę wystawową, w której można było skosztować specjałów najlepszych europejskich cukierników.

Szwajcarska czekolada na alpejskim granicie. / Fot. Fot. B. Romer KukulskaSzwajcaria to kraj, w którym czekolada ma swoją tradycję. Najstarsze i najsławniejsze receptury na świecie mają wreszcie swoje tragi. Dlatego zanim czwartek, 20 października, zacznie się 17. Paryski Salon Czekoladowy, Szwajcarzy już w ubiegłą sobotę, 15 października, otworzyli swój Pierwszy Genewski Międzynardowy Salon Czekoladników i Czekolady.

Za jedyne 22 franki (przez internet bilet kosztował 18 franków) można było
przy każdym stoisku cały dzień degustować czekoladowe produkty do woli. Tym, którym to nie wystarczyło, pozostała możliwość przyjrzenia się procesowi produkcji oraz stworzeniu własnej receptury. Przez dwa dni, w sobotę i niedzielę 15 i 16 października, miłośnicy czekoladowych smakołyków szturmowali genewski pawilon wystawowy.

Przypomnijmy, że praliny najpierw były damskim przysmakiem. Czekolada uchodziła za typowo kobiece łakocie, toteż aby przekonać do nich mężczyzn, wprowadzono je do racji żywnościowych wojska szwajcarskiego. W czasie I wojny światowej, zamiast broni i amunicji, Szwajcaria sprzedawała czekoladę dla wojsk na wszystkich frontach. Ponieważ zapasy kakao kurczyły się szybko, a zamówień przybywało, zaczęto dodawać orzechy i inne składniki, by zwiększyć objętość. Tak powstała "Ragusa" kultowa czekolada z orzechami.

Pokusić się można o twierdzenie, że szwajcarska czekolada jest najlepszym i najpewniejszym produktem eksportowym tego kraju, a Szwajcarzy największymi konsumentami czekolady.


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Krystyno! a jednak wierna. ;)))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oj szkoda, że nie wiedziałam...posiadam legitymację dla dziennikarzy zagr.
Basiu, jeśli masz czasem inform. o akredytacjach daj znać. A Szwajcaria faktycznie słynie z dobrej czekolady..a u nas nie należy do najtańszych Pozdrawiam Basiu

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czekolada jest dobra na wszystko, Ta wrocławska czekoladziarania warta grzechu.
A w Paryżu trwają targi - Salon czekoladowy zaprasza, szkoda, że nie ma na W24 żadnego paryskiego korespondenta.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Basieńko! Dodaję do słodyczy tego artykułu reklamę czekolady w stylu retro, z Wrocławia: "Chcesz uniknąć roboty, wpadnij na czekoladowe psoty" .Więcej (zdjęcia!) prześlę na e-maila!Czekoladowe całuski, Kasia

Komentarz został ukrytyrozwiń

SKoro jesteśmy w dziale Wystawy Kultura , to czy wolno podać dobry przepis na wspaniałą czekoladę? Pamiętny film Czekolada z Binoche . która odmieniła mieszkańców miasteczka.
Pijmy czekoladę, może trochę W24 podskoczy wyżej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Rozumiem, że robienie czekolady to sztuka i artyzm, a jej jedzenie to kultura, mimo tego jednak nie bardzo rozumiem dlaczego Targi Handlowe Czekoladowe wylądowały w dziale Kultura i Wystawy artystyczne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wpisałam sobie już w kalendarium na rok następny. Nie przesadzę , jeśli powiem, że czekolada lała się tam garściami. Można było też dokonać zakupów. Trudno się dziwić, że dzieciaków było co niemiara, gdyż do 10 roku życia w towarzystwie zwiedzającego mogły wejść za darmo. A teraz są ferie jesienne.
Dla łakomczuchów, którym ślinka w buzi już pracuje, pozostaje skok do Paryża

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja bym stamtąd chyba nie wyszedł po dobroci;))). Świetny i nader pyszny tekst

Komentarz został ukrytyrozwiń

5 za przepyszną ciekawostkę :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.