Facebook Google+ Twitter

Targi Edukacyjne Uczelni Brytyjskich w Warszawie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-28 16:44

27 uniwersytetów z Wielkiej Brytanii prezentowało się podczas Targów Edukacyjnych Uczelni Brytyjskich w Warszawie. W dzisiejszych targach zorganizowanych przez British Council wzięły udział tak znane uczelnie jak University of London, London School of Economics czy uniwersytet w Edynburgu.

Anna Danielewicz z British Council uważa, że studia na brytyjskich uczelniach dają młodym Polakom szanse na dobrą pracę. Brytyjskie uczelnie są znane na całym świecie, więc - jak wyjaśnia Danielewicz - ich absolwenci są chętnie zatrudniani przez najlepsze firmy, w tym wielkie, międzynarodowe korporacje.

W tej chwili na brytyjskich uczelniach studiuje około 2 tysięcy studentów z Polski. Anna Danielewicz tłumaczy, że po wejściu Polski do Unii Europejskiej studia w Wielkiej Brytanii stały się łatwiej dostępne dla Polaków, bo obywatele krajów unijnych płacą dużo niższe czesne niż studenci spoza Wspólnoty.

British Council to brytyjska instytucja państwowa, promująca na świecie kulturę Wielkiej Brytanii i ułatwiająca naukę języka angielskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.