Facebook Google+ Twitter

Targi gier komputerowych w Lipsku

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-08-21 18:30

38 tysięcy osób odwiedziło pierwszego dnia doroczne targi gier komputerowych w Lipsku. Targi o nazwie „Games Convention" to największa impreza w dziedzinie komputerowej rozrywki w Europie.

Magnesem dla publiczności jest możliwość zobaczenia i przetestowania nowych gier, które na rynek wejdą za kilka tygodni lub miesięcy. W przeciwieństwie do wielu targów tego typu, „Games Convention" otwarte są bowiem nie tylko dla przedstawicieli branży, ale również dla zwykłych graczy.

W tym roku 300 nowych gier i produktów przedstawia ponad 500 wystawców z około 30 krajów. Wśród nich są wszyscy najwięksi potentaci z branży rozrywki komputerowej, poza japońską firmą Nintendo. Przy stanowiskach z najbardziej oczekiwanymi grami ustawiły się długie kolejki, w których miłośnicy gier komputerowych musieli czekać nawet po kilka godzin.

Ta branża przeżywa w Niemczech od kilu lat absolutny boom. W 2006 roku Niemcy po raz pierwszy wydali na gry komputerowe więcej niż na bilety do kina. W pierwszym półroczu tego roku obroty branży wyniosły w Niemczech prawie 650 milionów euro.

Dlatego organizatorzy „Games Convention" spodziewają się do niedzieli rekordowej frekwencji 200 tysięcy osób. A w przyszłym roku impreza z za małych już terenów targowych w Lipsku przeniesie się do Kolonii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.