Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

15581 miejsce

Targi Heimtextil. „Gwiazdor” show-biznesu zaprezentował tapety

Dużym zaskoczeniem było gdy w grudniu 2012,niemiecki „gwiazdor” show-biznesu Dieter Bohlen, zapowiedział prezentację własnej kolekcji tapet na międzynarodowych targach Heimtextil we Frankfurcie. Bohlen zaprezentował 71 różnych wzorów tapet.

Dieter Bohlen prezentuje tapety na targach Heimtextil we Frankfurcie. / Fot. Isabella DegenMiędzynarodowe targi branży tekstylnej i wystroju estetycznego mieszkań - Heimtextil, zakończyły się w sobotę we Frankfurcie. Są to jedne z największych tekstylnych targów na świecie, w których wzięło udział 2. 658 wystawców z 62 krajów, w tym 87% to udział zagranicznych firm.

Wielkim zainteresowaniem cieszyła się kolekcja tapet Dietera Bohlena, co świadczy o popularności muzyka i show-biznesmena. W czwartek na konferencje prasową przybyło ponad 70 dziennikarzy i fotografów. Stoisko podczas prezentacji tapet, było oblegane przez setki fanów i handlowców. Dieter Bohlen jest producentem i kompozytorem muzyki rozrywkowej, popularnie zwany w Niemczech Pop-Titanem. Jest też jurorem programów TV, poszukujących niemieckie talenty. Był założycielem w 1985 roku, legendarnego zespołu Modern Talking (śpiewał wraz z Thomasem Andersem, znanym w Polsce z koncertów w 2012 ), oraz grupy Blue System. Obecnie podpisał kontrakt współpracy na następne trzy lata z firmą tapet ściennych Pickhard+Siebert GmbH. Dieter Bohlen jest w niemieckim świecie artystycznym bardzo kontrowersyjną postacią, o której prasa dużo, często i różnie pisze.
Z wykształcenia jest ekonomistą i za pewne to ma wpływ na jego dobrze prosperującą aktywność w show-biznesie. Ponad 30 lat komponuje muzykę rozrywkową i współpracuje z wieloma (nie tylko niemieckimi) artystami. Napisał trzy książki, stworzył rysunkowy film pt. "Dieter", a teraz występuje w roli dizajnera tapet. Na konferencji prasowej zapytany o to jaka jest różnica między komponowaniem muzyki a projektowaniem tapet, odpowiedział z uśmiechem: „ komponowanie muzyki jest bardzo podobne do projektowania tapet, wystarczy być kreatywnym”.Tapeta "muzyczna" z kolekcji Dietera Bohlena. / Fot. Isabella Degen

Podczas konferencji prasowej przedstawił swój projekt tapet, który nosi nazwę „It’s different”, będzie dostępny w sprzedaży już w styczniu. Fachową jego pomocą w projektowaniu była dizajnerka firmy P+S Alexandra Hesse. Poszczególne tapety mają bardzo wdzięczne nazwy: Natural Talent, Exclusive Wildlife, Studio Glamour, New Romance i inne. Naturalnie najciekawsze wzory związane są z muzyką a motywami są nuty, płyty lub fortepian.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Miło mi Andrzeju, ze tu zajrzałes :) pozdrawiam !

Komentarz został ukrytyrozwiń

U nas na HAW /Armgartstr. w Hamburgu także był dział Kracji i wyrobu Kreatywnych Tekstylii - prowadził go Herrn Westphal, który przez wiele lat mieszkał w Australii; - bardzo miły człowiek!

Artykuł napisany z "muzycznym" polotem :)) Gratuluję i pozdrawiam serdecznie!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.