Facebook Google+ Twitter

Targi ITM Polska – nowoczesne technologie dla przemysłu

Początkowa lista dotychczasowych zgłoszeń wskazuje, że w najbliższych Targach Innowacje-Technologie-Maszyny Polska weźmie udział prawie 1400 firm z kilkudziesięciu krajów. Impreza odbywać się będzie od 9 do 12 czerwca w Poznaniu.

Impreza cieszy się dużym powodzeniem. Jak informuje Informacyjna Agencja Radiowa, polska ambasada w Chinach przeżywa obecnie znaczący wzrost liczby wniosków o wizę do naszego kraju. Jednym z głównych powodów są czerwcowe targi w Poznaniu. Ekspozycja rozłożona będzie na powierzchni aż 30 tysięcy metrów kwadratowych. W porównaniu np. z 2003 rokiem tegoroczna impreza będzie ąż będzie dwa razy większa. To największe w tzw. nowej Europie targi nowoczesnych technologii przemysłowych.

Na targach będą następujące salony:

Hape – hydraulika, pneumatyka i napędy. Będzie też prezentacja najnowszych pomp i aparatury przemysłowej. W salonie tym przewidziane są także konferencje i seminaria dla branżowych profesjonalistów.

Mach-Tool – obejmuje: maszyny do obróbki skrawaniem, obrabiarki CNC, maszyny do obróbki plastycznej, narzędzia oraz CSD/CAM.

Matalforum – w tym salonie będą surowce metalurgiczne, maszyny i urządzenia dla metalurgii, produkty hutnictwa i odlewnictwa. Zorganizowane również będą dwa parki tematyczne: odlewnictwa i stali nierdzewnych.

Surfex – technologie obróbki powierzchni. Obejmują: oczyszczanie i przygotowanie powierzchni, cieplna i cieplno-chemiczna obróbka powierzchniowa, nanoszenie powłok galwanicznych, lakierowanie i emaliowanie i nanoszenie warstw z tworzyw sztucznych. Osobny blok stanowić mają także urządzenia pomiarowe, kontrolne i aparatura badawcza. W tym salonie szykuje się bogaty program dodatkowy – specjalistyczne konferencje i seminaria, warsztaty, prezentacje najnowszych technologii na specjalnych przestrzeniach demonstracyjnych oraz międzynarodowe spotkania biznesowe.

Technogaz – Salon Gazu i Nafty. Obejmuje poszukiwania i wydobywanie gazu ziemnego i ropy naftowej, przesył, rozdział i dystrybucję gazu ziemnego, a także przesył i przerób ropy naftowej.

Transporta – specjalistyczna wystawa promująca
innowacyjne rozwiązania i technologie z zakresy transportu wewnętrznego i międzyoperacyjnego, logistyki i spedycji. Temat wiodący salonu to: „Publiczny i niepubliczny transport szynowy XXI wieku dla Polski”.

Welding – to prezentacja przedsiębiorstw z branży spawalniczej. Tematyka salonu: technologie spawalnicze – spawanie laserowe, elektronowe i gazowe, spawanie i napawanie łukowe i plazmowe, zgrzewanie, zgrzewanie i spawanie tworzyw termoplastycznych, lutowanie, lutospawanie MIG/MAG, cięcia laserowe, plazmowe, gazowe i strumieniem wody, metaliazacja natryskowa, robotyzacja i mechanizacja procesów spawalniczych i materiały spawalnicze. Patronat nad salonem objął Instytut Spawalnictwa i Polska Izba Spawalnicza.

Oprócz tego będą parki tematyczne: Stale nierdzewne, Rapid technologie, Nanotechnologie, Akademia spawania i Poligon 2008.
 / Fot. ITM/MTP
Firmy, które przesłały zgłoszenia do 1 lutego 2008 organizatorzy przygotowali specjalne, wyjątkowo korzystne warunki cenowe uczestnictwa w targach. Najwięcej firm zgłosiło się do salonu Metalforum. W Targach ITM Polska biorą udział głównie podmioty polskie, ale udział firm zagranicznych nie jest mały. Do tej pory wynosił około 37 procent. Honorowy patronat nad targami objął Minister Gospodarki i Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Osoby zamierzające zwiedzać targi już mogą wypełnić odpowiedni formularz. Do 5 czerwca będzie dostępny na stronie http://technologie.mtp.pl. Każdy zwiedzający musi wypełnić go indywidualnie.

Od trzech lat dopełnieniem targów ITM Polska są odbywające się w tym samym czasie targi Infosystem. Na tej imprezie prezentowane są najnowsze produkty IT dla przedsiębiorstw, firm i urzędów administracji państwowej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.