Facebook Google+ Twitter

Targi książki dziecięcej w Krakowie

3-5 czerwca 2011 w Hali Krakowskich Targów odbyły się targi książki dla dzieci.

Do tej pory targi książki dla dzieci odbywały się tylko w ramach jesiennych Krakowskich Targów Książki. Poprzednio literatura dziecięca była mało widoczna, mimo że co roku jest wydawanych w Polsce kilkaset nowych tytułów. Co prawda, w dzisiejszych czasach książka dziecięca wydawana jest w bardzo ładnej szacie graficznej, jednak niestety powoli staje się luksusem z uwagi na cenę.

To był jednak strzał w dziesiątkę. Od piątku do niedzieli stoiska i miejsca zabaw na targach były oblegane przez najmłodszych czytelników pod opiekuńczym okiem rodziców. Kto ze starszego pokolenia nie pamięta dziecięcego pismo Świerszczyk? Na tych targach wydawnictwa przedstawiły swoje nowości, np. Egmont Polska, AWM, Wydawnictwo Skrzat.

Aby zainteresować książkami najmłodszych czytelników, zorganizowano wiele konkursów i zabaw. Na targach były osoby przebrane w stroje bohaterów z wybranych bajek, jak też duże i małe gry planszowe prezentowane przez Wydawnictwo Polskie Gry Planszowe. Rodzice przy stolikach jak też na planszach umieszczonych na podłodze mogli ze swoimi pociechami czynnie brać udział w tych imprezach.

Organizatorzy zadbali o wygodę dla rodziców wydzielając specjalne oddzielne pomieszczenie dla maluszków, aby tam w spokoju oraz odpowiedniej atmosferze
nakarmić pociechy lub przebrać .

Kilkadziesiąt wystawców literatury dziecięcej zadbało o odpowiedni wystrój oraz nastrój przez odtwarzanie znanych dziecięcych piosenek w swych targowych pomieszczeniach. Odbyły się koncerty piosenek dziecięcych w wykonaniu młodych piosenkarz.

Zorganizowało liczne spotkania z autorami książek dla dzieci. Jedną z nich była Pani Ewa Stadmuller krakowska autorka licznych książek o tematyce dziecięcej. Swoje wybrane książki nie tylko podpisywała, ale też ku uciesze dzieci czytała ich fragmenty oraz zorganizowała konkurs o bohaterach tych przeczytanych książek.

Była to jedna z największych atrakcji dla dzieci z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka, a także bezpośrednia możliwość zapoznania się rodziców oraz najmłodszych z nowościami literatury dziecięcej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.