Facebook Google+ Twitter

Targi Książki pod znakiem Chopina

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-03-18 17:07

Życie i twórczość Fryderyka Chopina będą tematem przewodnim 55 Międzynarodowych Targów Książki, które odbędą się od 20 do 23 maja w Warszawie. Kompozytorowi będzie poświęconych wiele różnorodnych przedsięwzięć.

Oprócz prezentacji licznych wydawnictw, planowany jest także program edukacyjny - poinformował prezes Ars Polony - organizatora targów - Grzegorz Guzowski. Jak dodał, na tegorocznych targach spodziewanych jest kilkuset wydawców z ponad 30 krajów.

Arkadiusz Kosior z Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina zdradza, że na targach jedną z atrakcji będzie samogrający fortepian. Ustawiony w Sali Marmurowej instrument będzie sam odtwarzał utwory Chopina w najwybitniejszych interpretacjach.

Dorota Koman, dyrektor promocji targów zwraca także uwagę na - związane z Fryderykiem Chopinem - inne prezentacje w Sali Marmurowej Pałacu Kultury i Nauki. Chodzi m.in. o książki i wydawane na całym świecie płyty oraz specjalną wystawę przygotowaną przez Czechów. W realizację całej prezentacji zaangażowało się już ponad 30 ambasad. Planowane jest także udostępnienie zwiedzającym możliwości wirtualnego zwiedzenia muzeum Fryderyka Chopina na Majorce.

Podczas targów zostaną ogłoszone nominacje do nagród literackich Nike i Gdynia. Po raz pierwszy zostanie też wręczona nagroda w konkursie "Przecinek i kropka", na najpiękniejsze książki dla dzieci w wieku od 5 do 8 lat. Do nagrody zgłoszono ponad 110 książek z blisko 40 wydawnictw, z których jury wybierze w kwietniu 10 - poinformowała Dorota Koman. Werdykt jury zostanie ogłoszony 22 maja. Specjalny pakiet edukacyjny poświęcony Fryderykowi Chopinowi, który będzie prezentowany na targach, skierowany zarówno do dzieci jak i ich nauczycieli, przygotowuje Narodowe Centrum Kultury.

Dorota Koman poinformowała także, że do 7 kwietnia potwierdzane są wizyty pisarzy na targach i ich pełna lista zostanie podana w późniejszym terminie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.