Facebook Google+ Twitter

Targi Książki w Katowicach. Czytanie jest modne

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-07-28 19:23

21 lipca 2011 roku w siedzibie sosnowieckiego Expo Silesia, miało miejsce pierwsze spotkanie członków Rady Programowej I Targów Książki w Katowicach, które odbędą się w katowickim Spodku między 20, a 23 października 2011 roku.

 / Fot. Granice.plSpotkanie pod hasłem „Czytanie jest modne!” zaktywizowało środowisko samorządowe i kulturalne całego regionu.

W spotkaniu uczestniczyli prezydenci miast regionu, rektorzy wyższych uczelni z Katowic i miast ościennych oraz przedstawiciele środowiska wydawniczego, literackiego i oświatowego. Spotkanie poprowadziła przewodnicząca Rady Programowej – Sonia Draga, Prezes Wydawnictwa Sonia Draga.

Członkowie Rady dyskutowali o tym, w jaki sposób miasta aglomeracji i uczelnie mogą włączyć się w propagowanie idei Targów Książki wśród mieszkańców, aby wydarzenie to stało się świętem czytelnictwa całego regionu, omówili również zaplanowany program imprez towarzyszących wydarzeniu.

Kolejne spotkanie Rady Programowej Targów Książki w Katowicach zaplanowano na sierpień 2011 roku.

Targi Książki w Katowicach to wspólne przedsięwzięcie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Miasta Katowice oraz Expo Silesia. Jego koncepcja obejmuje zarówno organizację typowej ekspozycji targowej, zlokalizowanej w hali SPODEK, jak również całego cyklu wydarzeń o charakterze artystyczno-kulturalnym, które będą realizowane w centrum śląskiej aglomeracji w czasie targów. Więcej informacji o targach można znaleźć na stronie www.targiksiazki.eu

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.