Facebook Google+ Twitter

Targi książki we Frankfurcie

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-19 15:48

We Frankfurcie nad Menem dobiegają końca 60. Międzynarodowe Targi Książki. Jednym z ostatnich akcentów imprezy było wręczenie Pokojowej Nagrody Księgarzy Niemieckich.

Wyróżnienie otrzymał w tym roku malarz i plastyk Anselm Kiefer. Jednego z najbardziej znanych i kontrowersyjnych niemieckich artystów uhonorowano za kompleksowe i krytyczne spojrzenie na historię Niemiec.

Kiefer jest twórcą owładniętym ideą walki z zapomnieniem" - mówił podczas uroczystości w Kościele Świętego Pawła historyk sztuki Werner Spies.

Pokojowa Nagroda Księgarzy Niemieckich przyznawana od 1950 roku to najbardziej prestiżowa nagroda niemieckiej branży wydawniczej. Wśród jej laureatów jest trzech Polaków - Janusz Korczak, Leszek Kołakowski i Władysław Bartoszewski.

W ostatnim dniu największych targów książki na świecie organizatorzy spodziewają się 50 tysięcy widzów. Wczoraj targi odwiedziło 78 tysięcy, co stanowi rekord w historii imprezy.

Swoją ofertę prezentuje od wtorku ponad siedem tysięcy wydawców, w tym 50 z Polski. Polska ekspozycja koncentruje się na twórczości Zbigniewa Herberta.

Gościem honorowym targów jest w tym roku Turcja.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.