Facebook Google+ Twitter

Targi Książki we Frankfurcie pełne niespodzianek

Na tegorocznych Międzynarowych Targach Książki we Frankfurcie nad Menem, zwiedzających czeka wiele niespodzianek. Gościem honorowym będzie w tym roku Argentyna z bogatym dorobkiem literackim i kulturalnym.

Za niespełna miesiąc, w dniach od 6 do 10 października, odbędą się Frankfurcie Targi Książki. Olbrzymie hale targowe zapełni ponownie kilkusettysięczny tłum fanów czytelnictwa. Trwają już intensywne przygotowania do imprezy. Gościem honorowym, będzie tym razem Argentyna. Jak oznajmił, na konferencji prasowej, dyrektor targów
Juergen Boos, Argentyńczycy zaprezentują ponad 200 nowych tytułów i 45 autorów, którzy swoją obecnością zaszczycą targi. Poznamy również 295 wartościowych dzieł argentyńskich pisarzy, przetłumaczonych na 31 różnych języków. Poza literaturą, Argentyna zaprezentuje, na kilkudziesięciu wystawach i wernisażach bogaty dorobek kulturalny kraju.

Wielkim wydarzeniem tegorocznych targów książki będzie unikalna prezentacja druku na tzw. wałeczkowym urządzeniu rotacyjnym. Urządzeniu to ma długość 20 metrów i drukuje w ciągu minuty 1,4 tys. stron z jednoczesną oprawą gotowej książki. Kilka wydawnictw zgłosiło chęć korzystania z tej formy druku „na gorąco”, by gotowe, niczym świeże bułeczki, egzemplarze książek, wręczać potem zwiedzającym. Uruchomiona zostanie także - co również jest ewenementem - „Biblioteka na zamówienie”. Zwiedzający mogą sobie wybrać z katalogu tytuł książki, którą nowoczesne, wałeczkowe urządzenie wydrukuje na poczekaniu.

W Hesji, w której leży Frankfurt mieszka na stałe, ponad 4,5 tys. rodzin argentyńskich. Dla nich i nie tylko, jest we Frankfurcie czynna restauracja „Buenos Aires”, która serwuje wyłącznie specjały argentyńskiej kuchni.
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.