Facebook Google+ Twitter

Targi nieruchomości w Cannes. Warszawa będzie walczyć o inwestorów

8 marca ruszają Międzynarodowe Targi MIPIM Branży Nieruchomości w Cannes. We Francji nie zabraknie także Polski, w tym przedstawicieli Warszawy, którzy będą chcieli zainteresować ofertą zagranicznych inwestorów.

 / Fot. DocentX, GNU, CC3.0, http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Warsawpj.jpg&filetimestamp=20060924222448Co roku na Targach MIPIM w Cannes swoje oferty prezentują przedstawiciele blisko stu krajów. To jedna z najważniejszych imprez branży deweloperskiej, bankowej czy inwestycyjnej.

Już na początku marca ratusz będzie w Cannes promować Warszawę. Na targach stolica zaprezentuje 13 działek, dwa zabytkowe pałace oraz kamienicę. Kluczową sprawą dla delegacji Warszawy jest zainteresowanie inwestorów zabytkowym pałacem Szaniawskich przy ulicy Miodowej 8. Odkąd dwa lata temu urzędnicy przenieśli się z pałacyku na pl. Bankowy, sprzedaż budowli jest priorytetem. Nieruchomością zainteresowana była ambasada Kataru, jednak ostatecznie do transakcji nie doszło. Targi w Cannes dają więc szansę na zdobycie potencjalnych inwestorów.

Ratusz liczy także na pozyskanie prywatnych inwestorów, którzy sfinansują budowę nowych parkingów pod placem Bankowym, placem Trzech Krzyży i ul. Emilii Plater - czytamy na warszawa.gazeta.pl.

Inwestycje dzielnic Warszawy

Wydarzenie w Cannes jest okazją do reklamy gruntów, nie zaś do zawierania transakcji. Bogata oferta ma zachęcić deweloperów do inwestycji. Jest to też szansa na promocję miasta za granicą. Pozytywne informacje o sytuacji gospodarczej i inwestycyjnej Warszawy to dobry znak dla inwestorów. A w stolicy jest w co inwestować. Duży popyt na biura skłania inwestorów do budowli nowych wieżowców. Uczestnictwo w targach to ważne wydarzenie dla miasta, szczególnie w świetle zbliżających się Mistrzostw Europy 2012.

Targi potrwają od 8 do 11 marca. Coroczna impreza gromadzi tysiące ludzi. Za wejściówkę trzeba zapłacić aż półtora tysiąca euro. Mimo to na targach pojawia się kilkanaście tysięcy inwestorów, a to dla Warszawy szansa, z której nie sposób nie skorzystać.

Stolicę reprezentować będą prezydent miasta Hanna Gronkiewicz-Waltz oraz m.in. szefowa Biura Promocji Katarzyna Ratajczyk i dyrektor Biura Obsługi Inwestorów Paweł Pawłowski.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Kama
 • Kama
 • 08.03.2011 13:34

Dokładnie doradca to najlepszy pomysł przynajmniej załatwimy wszystko w jednym miejscu i na pewno bezpieczniej!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ania
 • Ania
 • 07.03.2011 13:09

Z kredytami nie jest łatwo ale nie ma co narzekać zawsze mozna skorzystać z porady doradcy a tam na pewno pomoga dobrać ofertę do naszych możliwości!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Karol
 • Karol
 • 07.03.2011 10:50

Moja zdolność kredytowa przed rekomendacjami była znacznie wyższa niż jest obecnie. Przez to nie mogę sobie pozwolić na mieszkanie które chcę chociaż wyrobiłbym się ze spłatą.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Porky
 • Porky
 • 06.03.2011 17:37

Za gotówkę to nieliczni sobie mogą pozwolić u nas to raczej niemożliwe i przynajmniej większość wspiera się kredytem. A że jest jak jest to nic na to nie poradzimy. Trzeba chodzić aż do skutku.

Komentarz został ukrytyrozwiń
kaja
 • kaja
 • 04.03.2011 21:08

no i nie zapomnij jeszcze ze poza tym brakiem gotowki to czesto spotykamy sie z niedostepnym kredytem i juz zupelny klops

Komentarz został ukrytyrozwiń
marta
 • marta
 • 04.03.2011 19:42

paradoks jest taki, ze czasami mieszkanie za granica jest tansze niz u nas, ale czy tam kupowac czy w polscem za gotowke malo kogo stac

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.