Facebook Google+ Twitter

Targi, nowe media i cenowe okazje

Targi Moje Dziecko organizowane są już po raz drugi. Odbędą się one w weekend 28 - 29 sierpnia 2010 r. na warszawskim Torwarze. Organizatorzy zadbali o dobrą atmosferę i ciekawy plan wydarzeń specjalnych.

Pięknie nagrane bajki Czesława Janczarskiego w interpretacji Magdaleny Zawadzkiej! Pozycja wzbogacona o podkład muzyczny. Do płyty CD dodawana jest książeczka z ilustracjami bohaterów książeczki. / Fot. Okładka: "Posłuchajcie Bajeczki" Wyd. Akademia Rozwoju Wyobraźni BukaCo, gdzie, kiedy? - mini informator

Targi Moje Dziecko organizowane są już po raz drugi. Odbędą się one w weekend 28 - 29 sierpnia 2010 r. na warszawskim Torwarze. Grupa, do której chcą dotrzeć ich organizatorzy to rodzice z dziećmi oraz firmy, których działalność związana jest z branżą dziecięcą. Szykuje się wiele atrakcji, m.in. spotkań ze znanymi osobistościami związanymi z branżą dziecięcą, szereg wykładów i seminariów dla rodziców oraz oczywiście wiele cenowych okazji. Dla każdego coś miłego.

Niewątpliwie są to targi skierowane do węższego grona osób, jednak właśnie dzięki temu zyskują one pewien prestiż. Tegorocznym hasłem promocyjnym targów jest "Sport Edukacja Zabawa", odwołujący się poniekąd do 12 stref tematycznych stworzonych na powierzchni targów.

Na co zwrócić uwagę?

Godną uwagi strefą jest strefa o nazwie "Edukacja", choćby ze względu na datę wydarzenia. Targi odbywają się w ostatni weekend wakacji, czyli tuż przed początkiem roku szkolnego. Może to być szansa dla rodziców, aby zaopatrzyć siebie i swoje pociechy w niezbędne książki i produkty codziennego użytku.

Chciałabym zwrócić uwagę na pewien rozwijający się już na rynku polskim trend, czyli na sektor nowych mediów. Firmy, będące grupą reprezentacyjną tegoż sektora, coraz częściej wystawiają się na różnego rodzaju targach promując swoje produkty. Na Targach Moje Dziecko również znajdziemy przedstawicieli nowego sektora-firmę Dosłuchania.pl, która to jest dystrybutorem audiobooków.

Książki do słuchania, w szczególności w branży dziecięcej, obecnie są coraz bardziej popularnym sposobem na zwiększenie czytelnictwa. Rodzice nie zawsze potrafią przeczytać swojemu dziecku książkę w taki sposób, aby było ono autentycznie daną historią zainteresowane. Wielu rodziców, którzy mają kłopot z czytaniem swoim dzieciom, bądź zwyczajnie mają mało czasu, decydują się na zakup swoim pociechom historii nagranych na CD przez profesjonalnych lektorów. Swoją drogą, wśród dorosłych, również popularność audiobooków regularnie rośnie. Zapewne jest to spowodowane zmianami w trybie życia ludzi, którzy to mają coraz mniej czasu na czytanie książek w domowym zaciszu.

Nowe media-czyli szczypta nowoczesności

Jak mówią działacze nowych mediów, książki do słuchania czy też e-booki nie są bezpośrednim zagrożeniem dla książki pisanej, gdyż ona sama w sobie ma i będzie miała zwolenników. Niektórzy z nich oczywiście decydują się na zapoznanie z nowymi mediami-jedni wracają do formy papierowej książki, inni natomiast z przekonaniem inwestują w nowe technologie. Nie chciałabym polemizować, która forma jest lepsza. Nie ukrywam, że z jednej strony z książki drukowanej nie zrezygnuję nigdy, z drugiej strony natomiast jest dla mnie wielką wygodą słuchanie książki w zatłoczonym tramwaju w drodze do pracy.

Treść takiej pozycji nie różni się niczym w stosunku do książki drukowanej. Z mojego doświadczenia wynika, iż czasami odbiór treści jest bardziej pozytywny, jeśli czyta ją lektor z dobrą dykcją, z wyczuwalnym zaangażowaniem i z prawidłową intonacją oraz zmianą tembru głosu, w zależności od sceny jaką czyta. Taki audiobook to prawdziwy skarb! Niestety czasami zdarza się, że książka nie jest dobrze przeczytana, i nawet najlepiej sprzedająca się pozycja nie będzie mnie cieszyć. W takim wypadku wybieram książkę papierową.

Cenowe okazje i...czysta ciekawość - dla nich zawsze warto!

Aby zrozumieć na czym polega rosnące zainteresowanie książkami z zakresu nowych mediów, trzeba samemu spróbować posłuchać choćby jednego audiobooka. W tym celu, dobrym rozwiązaniem jest rezerwacja 28 lub 29 sierpnia 2010 r. na odwiedzenie warszawskich Targów Moje Dziecko, gdzie na pewno będzie można znaleźć coś dla siebie, dla swojego dziecka, chrześniaka, czy bratanicy w dobrej cenie, gdyż zawsze przy okazji tego typu imprez wystawcy prześcigają się w ogłaszaniu specjalnych rabatów czy konkursów z ciekawymi nagrodami. Warto się wybrać, choćby z czystej ciekawości.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.