Facebook Google+ Twitter

Targi Poznańskie z nowym zarządem

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-03 22:32

Targi Poznańskie mają nowy zarząd. na jego czele stanie Andrzej Byrt, wiceprezesami MTP zostali Przemysław Trawa i Tomasz Kobierski. Wszyscy znają targi bardzo dobrze, bo od dłużeszgo czasuu z nimi współpracują.

Andrzej Byrt szefował targom na początku lat 80., Przemysław Trawa był prezesem w ostatnich latach, a Tomasz Kobierski pełnił w tym czasie funkcję wiceprezesa MTP.

Przesłuchanie 6 kandydatów i wybór nowych władz MTP zabrały Radzie Nadzorczej kilka godzin. 5-letnia kadencja nowego zarządu zacznie się 5 czerwca.

Andrzej Byrt jest absolwentem Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Poznaniu, specjalistą w zakresie handlu zagranicznego z tytułem doktora. Na początku lat 80. Byrt szefował Międzynarodowym Targom Poznańskim. W latach 1995-2001 pełnił funkcję ambasadora Polski w Niemczech. Piastował także wysokie stanowiska w ministerstwach spraw zagranicznych i gospodarki. Ma 59 lat.

Międzynarodowe Targi Poznańskie to spółka, w której większościowe udziały ma Skarb Państwa, a 40 procent należy do miasta. W maju targi będą obchodziły 90-lecie istnienia.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.