Facebook Google+ Twitter

Targi staroci w Płocku

Spółka Rynex, będąca własnością Gminy Miasta Płock, postanowiła umożliwić - na swoich terenach w obrębie miasta - handel starociami. To nowa inicjatywa spółki zarządzającej już kilkoma targowiskami na terenie Płocka.

Targi Staroci w Płocku, po raz pierwszy - ósmy maja 2011r. / Fot. Jacek ŻółtowskiTym samym Płock dołączył do grona miast (Gdańsk, Warszawa, Poznań, Biała Podlaska, Białystok, czy pobliskie Kutno), które umożliwiają handel starociami i antykami za opłatą, a przy okazji promują miasto w regionie, kraju, a nawet świecie (np. powszechnie znany Jarmark Dominikański, który, corocznie przyciąga około 5 mln zwiedzających - źródło).

Targi staroci mają się odbywać co tydzień w niedzielę, na placu przy al. Kobylińskiego 13 między dawnym młynem a Seminarium Duchownym, od godziny ósmej do trzynastej, jak poinformował Kierownik Działu Zarządzania Targowiskami Pan Andrzej Małecki.

Powodzenie przedsięwzięcia leży teraz w rękach albo raczej portfelach potencjalnych kupujących, a także władz płockiej spółki, aby zrobić wszystko i przyciągać na tę nową giełdę staroci jak najwięcej antykwariuszy, kolekcjonerów i zbieraczy chętnych do prezentowania, sprzedaży bądź wymiany swoich trofeów. Ostatnio wystawców było szesnastu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.